Good Lood – najlepsze lody w Krakowie?

Działające od niedawna w Krakowie lodziarnie Good Lood to prawdziwy hit. Jeśli szukacie najlepszych lodów w Krakowie to koniecznie sprawdźcie jaką ofertą dysponują lodziarnie znajdujące się m.in. w Centrum Handlowym Serenada, w Nowej Hucie przy pl. Centralnym, przy placu Wolnica i w okrąglaku przy pl. Nowym oraz na Prokocimiu. Jak kształtują się menu i ceny w Good Lood?

 

Od 21 sierpnia 2018 roku w App Store i Google Play do pobrania jest aplikacja komórkowa lodziarni Good Lood, która zastępuje papierowe kartki z pieczątkami. Za pośrednictwem znajdującego się tutaj linku referencyjnego można zarejestrować się w aplikacji by otrzymać 750 punktów bonusowych po pierwszym zakupie w Good Lood. Do otrzymania 1 porcji lodów gratis wymagane jest zebranie 1000, dwie za 1750 punktów punktów w aplikacji. Po pobraniu aplikacji można do niej zapraszać swoich znajomych używając swojego własnego refa.

 

Lodziarnie Good Lood zlokalizowane są praktycznie w całym Krakowie. Większość punktów nastawiona jest na szybkie (z tym bywają problemy) odebranie lodów, a nie na długie posiadówki przy pucharku z zimną przekąską. Design lokali jest prosty i najważniejszą jego częścią jest tablica z rozpisanymi sprzedawanymi aktualnie smakami lodów. Wyjątkiem jest Good Lood w Serenadzie – stoisko w centrum handlowym jest naprawdę ciekawie zaprojektowane.

 
Good Lood - Kraków Nowa Huta
 

Na początek warto skupić się na wadach Good Lood. Największą wadą lokali są… kolejki. Kolejki ustawiają się dosłownie do każdego punktu. Czy to na pl. Centralnym gdzie działają dwa, czy to na Kazimierzu na którym też znajdują się dwa punkty czy to nawet w otwartej jesienią galerii handlowej Serenada. Obecnie – mimo niesprzyjającej aury – nawet tu ustawiają się kolejki do stoiska z lodami. Latem bywa, że do Good Lood czeka się w granicach 40 minut, a nawet godzinę.

 

Good Lood – smaki lodów

 
Charakterystyczną cechą menu Good Lood jest stała obecność kilku smaków lodów. Wybierając się do każdego z punktów możecie być pewni, że znajdziecie w nim lody śmietankowe (śmietanka ze Skały), lody czekoladowe (gorzka czekolada) oraz lody karmelowe z solą himalajską, a także sorbet truskawkowy (polska truskawka). Poza tym w Good Lood pojawiają się najróżniejsze smaki tymczasowe, które lodziarnia ogłasza na swoim profesjonalnie prowadzanym fanpage w serwisie Facebook. Swoją drogą ciekawe czy za obsługę social media firmy odpowiada wewnętrzny specjalista, czy agencja.

 
Good Lood Kraków
 

Wśród ciekawych smaków lodów, które pojawiają się w ofercie tymczasowej można wymienić na przykład sorbet o smaku Malibu czy Aperol Spritz, pomarańcza z cynamonem i goździkami, lody marcepanowe, pieczone banany czy lody o smaku serka Mascarpone, a nawet lody lawendowe, z kawałkami Oreo, z dodatkiem Monte albo batonów Pawełek. Niestety, jak któryś z tymczasowych smaków Wam podejdzie to szybko zostanie zamieniony przez coś nowego i później pozostają już tylko smaki z oferty podstawowej.

 

Tak jak i smaki lodów tak często zmienia się również ich jakość. Teoretycznie świadczy to o tym, że produkcja nie jest prowadzona na masową skalę i przez to końcowy wyrób nie zawsze jest taki sam, ale jednak jeśli pojawiacie się w Good Lood często to możecie odczuć, że różnice bywają duże. Ot chociażby lody śmietankowe czasem pozostawiają ogromny “nalot” w ustach jak od prawdziwej bitej śmietany wysokiej jakości, a czasem są wodniste i nalotu nie zostawiają wcale. Na szczęście rożek zawsze jest chrupiący, a jeśli nie lubicie lodów w rożku to sprzedawane są też w kubkach.

 

Good Lood – ceny

Good Lood - Kraków
 
Ceny w Good Lood nie należą do niskich. Jedna gałka kosztuje 4 zł, dwie wyceniono na 7, trzy na 10, a cztery (to już bardzo duża porcja) na 13 zł. Na szczęście – wielkość porcji jest naprawdę w porządku i idzie się najeść nawet najmniejszą gałką. Lodziarnie sprzedają też lody w większych opakowaniach. Porcja ważąca 0,5 kg kosztuje 25 zł, a kilogramowe opakowanie to koszt 45 zł. To już całkiem dużo biorąc pod uwagę to, że pół litra lodów Haagen Dazs da się kupić w sklepach za około 20 zł.

 

Dla osób, które często wybierają się na lody przygotowano tu kartę lojalnościową. Po zebraniu pieczątek jedną gałkę dostaje się gratis.

 

Good Lood – lokalizacje

Good Lood - Kraków - Serenada
 
Lodziarni Good Lood w Krakowie jest już 12. Do najpopularniejszych należą oczywiście te na krakowskim Kazimierzu. To działają dwie placówki – w popularnym “okrąglaku” na pl. Nowym oraz przy pl. Wolnica 11. Pierwszy z wymienionych lokali czynny jest od 13 do północy. Drugi od 11 do 22:00.

 

Lokale znajdziemy też na prowincji. Na Kurdwanowie przy ul. Wincentego Witosa 19a (czynne od 11 do 22:00) i w Borku Fałęckim przy Montwilla – Mireckiego 8 (czynne tak samo). Kolejne lokale znajdują się przy pl. Centralnym na osiedlu Centrum B i Centrum C (czynne od 11 do 22:00). Kolejny Good Lood znajdziecie w Bieńczycach na os. Strusia 6, a także na Azorach przy ul. Radzikowskiego 79 (czynne od 11 do 22:00). Najnowszym “nabytkiem” sieci Good Lood jest lodziarnia w Serenadzie. Czynne – tak jak centrum handlowe – od 10 do 21:00. Nowy jest też Good Lood na os. Strusia 6 w Nowej Hucie.

 

Good Lood – opinia

 
Good Lood to jedna z lodziarni sprzedających najlepsze lody w Krakowie. Jakościowo przewyższają nawet ciekawe lody rzemieślnicze sprzedawane w Cupcake Corner w Krakowie. Po lody ustawiają się wielominutowe kolejki, a to chyba najlepsza rekomendacja. Na zakończenie warto dodać, że w Good Lood można płacić kartą.
 


 

1 komentarz do “Good Lood – najlepsze lody w Krakowie?”

  1. Jadlem truskawke i jakis drugi smak porazka pol wyrzucilem.do lodow z starowislnej to nawet sie nie porownuja .goodlood to porazka po calaku

Możliwość komentowania została wyłączona.