Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową [jedzenie nocą w Krakowie]

Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową [jedzenie nocą w Krakowie]

Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową na Grzegórzeckiej stały się już jednym symboli Krakowa. To idealne miejsce dla tych, których nudzi to, że nocą można zjeść tylko kebaba lub kanapki z sieciówek. Kiełbaska popijana oranżadą bywa obowiązkowym punktem podczas nocnego powrotu z klubów. Czy warto tam wpadać? Jak smakują kiełbaski z rożna ustawianego przez autem kojarzącym się z ZOMO? Sprawdziliśmy to.

 

Historia kiełbasek z niebieskiej Nysy rozpoczęła się w 1991 roku. Sprzedażą jedzenia zajmują się byli kierowcy taksówek. Panowie rozstawiają się codziennie oprócz niedziel i świąt. Pieczenie kiełbasek pod Halą Targową startuje o 20.00, a kończy późno w nocy około 3.00. Nieczynne jest tylko w święta. Cóż – kiedyś trzeba przecież odpocząć.

 

Menu Niebieskiej Nyski

 

Kultowe miejsce rozreklamowanie dodatkowo przez film Anioł w Krakowie nie ma szerokiego menu. Są tu tylko kiełbaski pieczone nad płonącymi belkami drewna i oranżady kojarzące się z czasami PRL-u. Cena kiełbasy wraz ze świeżą bułką to 8 złotych. Kiełbasa serwowana jest na papierowej tacce z plastikowymi sztućcami. Każdy może zdecydować czy chce ketchup, czy musztardę. Posiłek można spożyć na rozstawianych drewnianych stolikach lub nieco dalej – na pustych straganach pod Halą Targową. Tych samych na których niedzielą odbywa się słynny krakowski pchli targ.

 

Jaka jest kiełbasa pod Halą Targową?

Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową
Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową

 

Trzeba przyznać, że kiełbaski z niebieskiej Nyski są jednymi z najlepszych, o ile nie najlepszymi, kiełbaskami w Krakowie. Biją na głowę to co oferują sprzedawcy z grilla na Placu Nowym czy na stragananach ustawianych czasem na Rynku Głównym. Jedzenie jest tanie i dobre. Stąd uznanie klientów.

 

Kiełbaski wygrały plebiscyt „Zawstydź obwarzanka i zagłosuj!”, który wyłonił najbardziej krakowski przysmak. Panowie spod Hali Targowej zostawili w tyle lody ze Starowiślnej, przez wielu uważane za najlepsze lody w Krakowie. Na oficjalnej stronie „Kiełbaski z Niebieskiej Nyski” w serwisie Facebook zgromadzono ponad 11 tysięcy like’ów. Ludzie ciągną tu z klubów na Kazimierzu czy Rynku Głównym, a niektórzy tak jak ja przejeżdżają pół miasta tylko po to, zjeść kiełbasę.

 

Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową
Kiełbaski z niebieskiej Nyski pod Halą Targową

 

Niebieska Nyska pod Halą Targową to już jeden z symboli miasta. Nie za bardzo jest czym pisać. Każdy powinien spróbować sam. To obowiązkowy punkt weekendowego wyjazdu do Krakowa. Naprawdę warto tu jeść!

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Zamknięta Kawiarnia Naukowa
Lewacka Kawiarnia Naukowa znika z Kazimierza!

McDonald’s we Lwowie – menu, ceny, lokalizacje

Co zabrać na wycieczkę do Lwowa. Jak się przygotować na wyjazd na Ukrainę?

Zamknij