Gdzie zjeść we Lwowie? Gdzie na dobre śniadanie we Lwowie. Lista TOP

Śniadanie to ponoć najważniejszy posiłek dnia. Gdzie zjeść je we Lwowie? Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych kawiarni i restauracji serwujących śniadania we Lwowie. Gdzie jeść we Lwowie? Sprawdzamy.

 


Śniadanie we Lwowie w Restauracji Baczewskich

Śniadanie w Restauracji Baczewskich 
Śniadania w Restauracji Baczewskich są wręcz legendarne wśród osób, które jadą do Lwowa po raz pierwszy i wiedzę o mieście czerpią tylko z internetu. Najpopularniejsze śniadania we Lwowie serwowane są codziennie od 7 do 10 naszego czasu. Jeśli będziecie mieć szczęście i nie utkniecie w kolejce (w weekendy, weekend majowy czy inne popularne wśród polskich turystów terminy – utkniecie) to dostaniecie stolik w oranżerii. Czas w niej umila śpiew ptaków, gra na fortepianie oraz niesamowity wystrój wraz z opalaną drewnem kuchenką.

 

Menu śniadań w Restauracji Baczewskich nie powala na kolana, ale jest zadowalające. Zjemy tu kilka rodzajów wędlin, sery, sałatki, naleśniki na ciepło, ciastka i słodycze. Do śniadania serwowana jest kawa lub herbata do wyboru oraz 50-tka legendarnej wódki J.A. Baczewski lub kieliszek wina musującego. Cena śniadań w Restauracji Baczewskich to 150 UAH. Więcej o śniadaniach w Baczewskich oraz o samej Restauracji Baczewskich przy Szewskiej już wcześniej pisaliśmy.

 


Śniadanie we Lwowie w kawiarni Czechowycz

chehovych lviv
 
Wieloletnie wyjazdy do Lwowa nauczyły nas tego, że lepiej iść tam gdzie polskich turystów jest jak najmniej. W poszukiwaniu miejsca na dobre śniadanie we Lwowie wybraliśmy się ostatnio dość daleko od centrum by mieć pewność, że obsługa nie jest przyzwyczajona do obsługi nie zawsze właściwie zachowujących się tłumów. W nowoczesnym budynku biurowca sieci ukraińskich stacji paliw OKKO od kilku lat działa kawiarnia, lub jak kto woli palarnia kawy, Chekhovych (Czechowycz).

 

Kawiarnia czynna jest codziennie od 8:30 do 21:00 czasu lokalnego. Miejsce to przypadnie do gustu osobom, które poszukują wielu różnych gatunków kawy i dobrego sposobu jej podawania. Kawiarnia szczyci się posiadaniem jednego z najdroższych we Lwowie ekspresów do kawy marki Slayer. W karcie lokalu wykończonego w nieco industrialny i hipsterski lokal znalazło się różnego rodzaju śniadań w cenie od 70 do 140 UAH. W karcie również sałatki, dania główne, zupy i desery oraz wiele rodzajów kawy. Za latte płacimy 59 UAH, kakao kosztuje 45 UAH, kawa Cold Brew również za 59 UAH. W kawiarni można kupić wiele najróżniejszych rodzajów ziaren kawy ale o tym szerzej w pełnym opisie lokalu. Lokal znajduje się kawałek od centrum z daleka od turystów.

 


Śniadania w Splicie


 
Nadrabiamy wreszcie zaległość z dodaniem do przeglądu jeszcze jednego miejsca. Część czytelników może kojarzyć je z rozrywką zdecydowanie bardziej wieczorną, niż śniadanie oraz z działającą na piętrze restauracją. Ale w Splicie o którym mowa w tym akapicie serwowane są również całkiem dobre i BARDZO tanie śniadania. Oferta śniadań jest dość bogata. W menu 11 zestawów oraz możliwość przygotowania własnego śniadania w postaci omletu (52 UAH) lub smażonych jaj (29 UAH) z dodatkami wybranymi z listy 12 możliwych dodatków.. Cena zestawu śniadaniowego w Splicie to ledwie 100 UAH czyli około 15 zł.

 
Do tego dość tania, ale mała kawa. Niech nie zwiedzie Was niska cena wyciskanego soku pomarańczowego – w menu cena za 50 ml, a kelner przyniesie Wam znacznie większą porcję. Mimo tej zagrywki miejsce warte jest polecenia zwłaszcza, że na śniadania wpada tu mało turystów.

 


Śniadanie we Lwowie w Atlasie


 
Kolejnym niezwykle popularnym wśród turystów miejscem na śniadanie jest słynna kawiarnia Atlas czerpiącej swoje tradycje z lokalu założonego w tym miejscu w 1871 roku. Śniadania w Atlasie serwowane są od 8 do 12 czasu lokalnego czyli od 7 do 11 naszego czasu. W menu śniadaniowym w Atlasie m.in. omlet z szynką i warzywami za 99 UAH, dobre śniadanie angielskie za 125 UAH czy jajecznica z łososiem za 135 UAH.

 


 

W Atlasie zjemy kanapkę z pastrami za 125 UAH, omlet z serem za 99 UAH, naleśniki z serem i sosem wiśniowym za 89. Na dodatek jeszcze croissant z rostbefem za 145 UAH. Do tego w menu również musli z jogurtem za 75 UAHlub naleśniki ze śmietaną i dżemem za 85. Ceny śniadań w popularnej kawiarni są wciąż przystępne, a jakość posiłków stoi na odpowiednim poziomie. Niestety lokal ma trochę wad. Zwłaszcza w weekendy nie warto tu przychodzić ze względu na duże nagromadzenie turystów z Polski oraz polskich wycieczek, które wchodzą tu tylko by porobić sobie zdjęcia. Ze względu na takie zachowanie Polaków obsługa bywa tu opieszała dlatego do Atlasa lepiej wpadać w zwykłe dni tygodnia w niezbyt atrakcyjnych turystycznie miesiącach. Tutaj możecie dowiedzieć się więcej o kawiarni Atlas.

 


Śniadanie we Lwowie w restauracji Armata

Restauracja Armata Lwów 
Teraz propozycja dla osób ceniących sobie ciszę, spokój i nieco bardziej prestiżowe miejscówki. W jednym z najlepszych hoteli we Lwowie – Citadel Inn w Cytadeli działa restauracja Armata. W spokojnych i luksusowych wnętrzach serwowane są śniadania. W tygodniu od 7 do 11 czasu lokalnego (od 6 do 10 naszego czasu). W weekendy pierwszy posiłek serwowany jest od 8 do 11:30 czyli od 7 do 10:30 naszego czasu.

 

Z dala od wielkomiejskiego zgiełku Wałów Hetmańskich czy Rynku serwowane są śniadania w formie szwedzkiego stołu. Śniadania w Citadel Inn należą do jednych z najciekawszych jeśli chodzi o serwowane tu przekąski. Do tego oczywiście czerwone, białe lub musujące wino, świeże owoce, najróżniejsze sery czy słodkie przekąski. Dla gości pięciogwiazdkowego hotelu w cenie pokoju. Dla osób przychodzących z zewnątrz wstęp na śniadanie to koszt 229 UAH. Warto. Tutaj więcej informacji o restauracji Armata. Śniadanie z widokiem na panoramę całego Lwowa nie jest jeszcze najdroższym śniadaniem hotelowym w mieście.

 


Śniadanie we Lwowie w restauracji Valentino

Restauracja Valentino Lwów 
Jeśli macie ochotę na śniadanie w formie szwedzkiego stołu w nieco bardziej kameralnej atmosferze to zamiast do do Restauracji Baczewskich lepiej wybrać się do jednej z najlepszych – Valentino. Restauracja Hotelu Szwajcarskiego serwuje śniadania od 6 do 10 naszego czasu, czyli od 7 do 11:00 czasu lwowskiego. Śniadanie jest darmowe dla hotelowych gości, ale nawet jeśli nie korzystacie z noclegowej oferty Szwajcarskiego to i tak możecie tu przyjść.
 
Bufetowe śniadanie przygotowywane jest w holu restauracji. W ofercie kawa, herbata, sery, warzywa i sałatki, owoce i ciastka, a także naleśniki, tosty czy jogurty. Jak przystało na jedną z najlepszych restauracji w jednym z najlepszych hoteli we Lwowie – jedzenie stoi tu na wysokim poziomie, a atmosfera jest przyjazna. Śniadanie w Restauracji Valentino jest jednym z najdroższych śniadań we Lwowie więc jest tu spokojnie i nie spotkacie obrażonych na cały świat rodaków. Cena szwedzkiego stołu w Hotelu Szwajcarskim dla gości “z ulicy” to 250 UAH (31 zł). Tu przeczytacie więcej o restauracji Valentino.

 


Śniadanie we Lwowie w kawiarni Lviv Croissants

Restauracja Valentino Lwów 

Dla równowagi teraz opcja “na biedaka”. Najtańsze i jednocześnie całkiem niezłe śniadanie zorganizować można sobie w którymś z niezliczonych sieciowych lokali Lviv Croissants we Lwowie. Najbliżej od centrum będzie do placówki przy Halickiej, Batorego (Kniazia Romana) albo przy Wałach Hetmańskich lub w Pasażu Hausmanna (Krzywa Lipa).
 
Oczywiście po śniadaniu w granicach 90-100 UAH (wliczając w to kawę) zwykle cudów nie można się spodziewać, ale jakość wypiekanych tu croissantów jest zadowalająca zwłaszcza rankiem gdy są świeższe. Zwłaszcza jeśli zestawimy ją z ceną. W kawiarni zjecie croissanty m.in. z kurczakiem i pieczarkami (45 UAH), z tuńczykiem, smażonym jajkiem i cytryną (49 UAH) czy też z kurczakiem i papryką (49 UAH). Najdroższy jest rogalik z łososiem i serkiem Philadelphia wyceniany na 83 UAH. Do tego kawa już od 39 UAH. Szybko, tanio i nawet smacznie. Jeśli chcecie to tutaj możecie dowiedzieć się więcej o lokalach Lviv Croisssants.

 

Śniadanie we Lwowie w kawiarni Cukor

Kawiarnia Cukor Lwów 
Problemem, który znają wszyscy amatorzy jedzenia śniadań na mieście jest to, że większość lokali serwuje je tylko do 11 lub do 12:00. Maksymalnie do 13. W Cukorze jest inaczej, tu śniadania serwowane są przez cały dzień, a ich oferta jest bardzo oryginalna i bogata.
 
Wśród śniadaniowych posiłków w Cukorze wymienić można chociażby filety z kurczaka z goframi z syropem klonowym (135 UAH), tosty z awokado z jajkami w koszulkach (140 UAH), kuskus ze szpinakiem i jajkiem (64 UAH). W menu znajdziemy też śniadanie “Mother with sons” czyli gofry z jajami sadzonymi i mięsem za 137 UAH, jest oczywiście śniadanie angielskie za 109 UAH oraz śniadanie amerykańskie i śniadanie kontynentalne z corissantem. Menu w Cukorze często się zmienia więc możecie trafić na różne rodzaje śniadań. Raczej nie będzie drożej, niż w granicach 100-140 UAH Tutaj więcej informacji o kawiarniach Cukor we Lwowie.

 


Śniadanie we Lwowie w restauracji Tante Sophie

Restauracja Tante Sophoe Lwów
 
Ostatnią propozycją na śniadanie we Lwowie jest francuska restauracja Tante Sophie przy ul. Drukarskiej (dawniej Grodzickich). Tante Sophie to kolejna propozycja dla osób, które śniadanie wolą zjeść trochę później, niż o ósmej rano. Restauracja otwiera się o 9 naszego czasu, a śniadaniowe posiłki serwowane są aż do 14 naszego czasu czyli 15 we Lwowie. Lepiej przyjść tu nieco później. Nawet koło 10 lub 11 naszego czasu, by gotowe były już świeże croissanty z codziennego wypieku.

 

Zjemy tu jajka w koszulkach (105 UAH), jajka po benedyktyńsku z sałatką z wędzonym łososiem (145 UAH), tosty ze ślimakami (120 UAH), francuskie tosty z karmelizowanymi owocami (85 UAH) oraz wspomniane już świeżo wypiekane rogaliki z najróżniejszymi dodatkami. Cena rogalika to 30 UAH, a to (jeśli trafi się na świeże wypieki) jedne z najlepszych croissantów jakie jedliśmy we Lwowie. Jeśli lubicie bardziej ścięte jajka to zawczasu poinformujcie o tym kelnera. Cena śniadania w Tante Sophie nie przekroczy 25-30 złotych za osobę wraz z kawą (polecamy podawaną kawę z syropem lawendowym). Tante Sophie to profesjonalna obsługa (niestety, nie każdy kelner mówi po angielsku). Można tu też płacić kartą. Na chwilę obecną to nasz ulubiony lokal we Lwowie.

 


Podsumowanie

Ceny śniadań we Lwowie są wciąż jeszcze na tyle niskie, że mało kto decyduje się na własnoręczne ich przygotowywanie w wynajętym apartamencie lub przywożenie ze sobą jedzenia z Polski. Najtaniej da się zjeść w słabych lokalach Cesarz gdzie śniadanie może kosztować około 10 złotych. Za niezłej klasy śniadanie zapłacimy we Lwowie około 20-30 złotych. Lepsze śniadanie wraz z kawą w dobrej restauracji kosztować będzie około 25-40 złotych. Za takie samo na Rynku w Krakowie, Warszawie czy jakimkolwiek normalnym turystycznym mieście zapłacilibyśmy przynajmniej od 60 zł w górę. Dobrych śniadań we Lwowie możecie szukać też w innych hotelach takich jak Astoria, Chopin czy Kavalier Boutique i restauracjach jak Hhruszewski Jazz Cinema.

 
Śniadania we Lwowie serwuje również wiele innych restauracji takich jak chociażby pub Kork czy Studio Kulinarne Krzywa Lipa czy kawiarnia Sztuka, a także wiele mniejszych kawiarni w centrum.

Na śniadanie z dzieckiem można wybrać się do lokalu Wiewiórka (Bilka) w CH Roksolana. Lokal przygotowany jest dla dzieci, a jego klienci liczą się z tym, że będzie głośno więc wrzask nie przeszkadza tam postronnym. Wśród wielu turystów popularne są śniadania w kawiarni Centaur na Rynku ale osobiście zupełnie nie polecamy udawania się do tego lokalu. Śniadanie w Centaurze było jedynym śniadaniem, które wyrzuciliśmy do kosza. Jeśli znacie jeszcze jakieś ciekawe miejsca w których jedliście śniadanie we Lwowie koniecznie dajcie nam znać w komentarzu.
 

Polecamy również: