Gdzie zjeść we Lwowie? Lokale na dobre śniadanie we Lwowie. Lista TOP

Gdzie zjeść we Lwowie? Lokale na dobre śniadanie we Lwowie. Lista TOP

Śniadanie to ponoć najważniejszy posiłek dnia. Gdzie zjeść je we Lwowie? Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych kawiarni i restauracji serwujących śniadania we Lwowie. Gdzie jeść we Lwowie? Sprawdzamy.

 

Śniadanie we Lwowie w Restauracji Baczewskich

Śniadanie w Restauracji Baczewskich 
Śniadania w Restauracji Baczewskich są wręcz legendarne wśród osób, które jadą do Lwowa po raz pierwszy i wiedzę o mieście czerpią tylko z internetu. Najpopularniejsze śniadania we Lwowie serwowane są codziennie od 7 do 10 naszego czasu. Jeśli będziecie mieć szczęście i nie utkniecie w kolejce (w weekendy, weekend majowy czy inne popularne wśród polskich turystów terminy – utkniecie) to dostaniecie stolik w oranżerii. Czas w niej umila śpiew ptaków, gra na fortepianie oraz niesamowity wystrój wraz z opalaną drewnem kuchenką.

 

Menu śniadań w Restauracji Baczewskich nie powala na kolana, ale jest zadowalające. Zjemy tu kilka rodzajów wędlin, sery, sałatki, naleśniki na ciepło, ciastka i słodycze. Do śniadania serwowana jest kawa lub herbata do wyboru oraz 50-tka legendarnej wódki J.A. Baczewski lub kieliszek wina musującego. Cena śniadań w Restauracji Baczewskich to 110 UAH (14 zł). Więcej o śniadaniach w Baczewskich oraz o samej Restauracji Baczewskich przy Szewskiej już wcześniej pisaliśmy.

 

Śniadanie we Lwowie w Atlasie

Śniadanie kawiarnia Atlas Lwów
 
Kolejnym niezwykle popularnym wśród turystów miejscem na śniadanie jest słynna kawiarnia Atlas czerpiącej swoje tradycje z lokalu założonego w tym miejscu w 1871 roku. Śniadania w Atlasie serwowane są od 8 do 12 czasu lokalnego czyli od 7 do 11 naszego czasu. W menu śniadaniowym w Atlasie m.in. omlet z szynką i warzywami za 75 UAH, dobre śniadanie angielskie za 95 UAH (12 zł) czy smażone jajka z łososiem za 85 UAH.

 

W Atlasie zjemy też jajecznicę z pieczarkami za 65 UAH, naleśniki z serem w tej samej cenie oraz tosta z szynką, serem, jajkiem i sałatą za 85 UAH. Na dodatek jeszcze naleśniki z kwaśną śmietaną oraz musli z jogurtem po 55 UAH. Ceny śniadań w popularnej kawiarni są niezwykle przystępne, a jakość posiłków stoi na wysokim poziomie. Niestety lokal ma trochę wad. Zwłaszcza w weekendy nie warto tu przychodzić ze względu na duże nagromadzenie turystów z Polski oraz polskich wycieczek, które wchodzą tu tylko by porobić sobie zdjęcia. Ze względu na takie zachowanie Polaków obsługa bywa tu opieszała dlatego do Atlasa lepiej wpadać w zwykłe dni tygodnia w niezbyt atrakcyjnych turystycznie miesiącach. Tutaj możecie dowiedzieć się więcej o kawiarni Atlas.

 

Śniadanie we Lwowie w restauracji Armata

Restauracja Armata Lwów 
Teraz propozycja dla osób ceniących sobie ciszę, spokój i nieco bardziej prestiżowe miejscówki. W jednym z najlepszych hoteli we Lwowie – Citadel Inn w Cytadeli działa restauracja Armata. W spokojnych i luksusowych wnętrzach serwowane są śniadania. W tygodniu od 7 do 11 czasu lokalnego (od 6 do 10 naszego czasu). W weekendy pierwszy posiłek serwowany jest od 8 do 11:30 czyli od 7 do 10:30 naszego czasu.

 

Z dala od wielkomiejskiego zgiełku Wałów Hetmańskich czy Rynku serwowane są śniadania w formie szwedzkiego stołu. Śniadania w Citadel Inn należą do jednych z najciekawszych jeśli chodzi o serwowane tu przekąski. Do tego oczywiście czerwone, białe lub musujące wino, świeże owoce, najróżniejsze sery czy słodkie przekąski. Dla gości pięciogwiazdkowego hotelu w cenie pokoju. Dla osób przychodzących z zewnątrz wstęp na śniadanie to koszt 229 UAH czyli około 29 złotych. Warto. Tutaj więcej informacji o restauracji Armata. Śniadanie z widokiem na panoramę całego Lwowa nie jest jeszcze najdroższym śniadaniem hotelowym w mieście.

 

Śniadanie we Lwowie w restauracji Valentino

Restauracja Valentino Lwów 
Jeśli macie ochotę na śniadanie w formie szwedzkiego stołu w nieco bardziej kameralnej atmosferze to zamiast do do Restauracji Baczewskich lepiej wybrać się do jednej z najlepszych – Valentino. Restauracja Hotelu Szwajcarskiego serwuje śniadania od 6 do 10 naszego czasu, czyli od 7 do 11:00 czasu lwowskiego. Śniadanie jest darmowe dla hotelowych gości, ale nawet jeśli nie korzystacie z noclegowej oferty Szwajcarskiego to i tak możecie tu przyjść.
 
Bufetowe śniadanie przygotowywane jest w holu restauracji. W ofercie kawa, herbata, sery, warzywa i sałatki, owoce i ciastka, a także naleśniki, tosty czy jogurty. Jak przystało na jedną z najlepszych restauracji w jednym z najlepszych hoteli we Lwowie – jedzenie stoi tu na wysokim poziomie, a atmosfera jest przyjazna. Śniadanie w Restauracji Valentino jest jednym z najdroższych śniadań we Lwowie więc jest tu spokojnie i nie spotkacie obrażonych na cały świat rodaków. Cena szwedzkiego stołu w Hotelu Szwajcarskim dla gości “z ulicy” to 250 UAH (31 zł). Tu przeczytacie więcej o restauracji Valentino.

 

Śniadanie we Lwowie w kawiarni Lviv Croissants

Restauracja Valentino Lwów 

Dla równowagi teraz opcja “na biedaka”. Najtańsze i jednocześnie całkiem niezłe śniadanie zorganizować można sobie w którymś z niezliczonych sieciowych lokali Lviv Croissants we Lwowie. Najbliżej od centrum będzie do placówki przy Halickiej, Batorego (Kniazia Romana) albo przy Wałach Hetmańskich lub w Pasażu Hausmanna (Krzywa Lipa).
 
Oczywiście po śniadaniu za około 9 złotych (licząc z kawą) cudów nie można się spodziewać, ale jakość wypiekanych tu croissantów jest zadowalająca. Zwłaszcza jeśli zestawimy ją z ceną. W kawiarni zjecie croissanty m.in. z kurczakiem i pieczarkami (37 UAH), z tuńczykiem i mozzarellą (39 UAH) czy też z kurczakiem i serem (47 UAH). Do tego kawa już za 30 UAH. Szybko, tanio i nawet smacznie. Jeśli chcecie to tutaj możecie dowiedzieć się więcej o lokalach Lviv Croisssants.

 

Śniadanie we Lwowie w kawiarni Cukor

Kawiarnia Cukor Lwów 
Problemem, który znają wszyscy amatorzy jedzenia śniadań na mieście jest to, że większość lokali serwuje je tylko do 11 lub do 12:00. Maksymalnie do 13. W Cukorze jest inaczej, tu śniadania serwowane są przez cały dzień, a ich oferta jest bardzo oryginalna i bogata.
 
Wśród śniadaniowych posiłków w Cukorze wymienić można chociażby filety z kurczaka z goframi z syropem klonowym (78 UAH), tosty z awokado z jajkami w koszulkach (89 UAH), kuskus ze szpinakiem i jajkiem (64 UAH). W menu znajdziemy też śniadanie “Mother with sons” czyli gofry z jajami sadzonymi i mięsem, jest oczywiście śniadanie angielskie za 109 UAH oraz śniadanie amerykańskie za 92 UAH i śniadanie kontynentalne z corissantem za 89 UAH. Menu w Cukorze często się zmienia więc możecie trafić na różne rodzaje śniadań. Raczej nie będzie drożej, niż 13 zł za porcje. Tutaj więcej informacji o kawiarniach Cukor we Lwowie.

 

Śniadanie we Lwowie w kawiarni Apteka Mikolascha

Kawiarnia Apteka Mikolascha 
Kawiarnia Apteka Mikolascha w dawnej aptece działającej przy słynnym Pasażu Mikolascha jest jedną z najlepszych kawiarni we Lwowie. Lokal należy do tych samych właścicieli co restauracje Amadeusz i Veronica oraz kawiarnia pod tą samą nazwą. W Aptece serwowanych jest bardzo wiele interesujących propozycji śniadaniowych, a ceny zachęcają by spróbować dosłownie wszystkiego.
 
W Aptece Mikolascha zjemy m.in. pasztety, brioche z grillowanego kurczakiem, cielęciną czy królikiem. Są placki z serem roquefort lub owocami i prażonymi orzechami. Zjemy też omlety – z prawdziwkami za 65 UAH, z parmezanem i wołowiną (75 UAH) albo baraniną za 95 UAH. W ofercie smażone jaja po 28 UAH, a także jajecznica już od 28 UAH w wydaniu bez wyszukanych dodatków. W Aptece podają też chociażby jaja w koszulce z łososiem i awokado za 89 UAH. Deska pięciu rodzajów serów za 136 UAH, a talerz warzyw za 22 UAH. Podobnie jak do Atlasa do Apteki Mikolascha najlepiej nie przychodzić w weekendy. Ze względu na odrestaurowane wnętrza dawnej Apteki Pod Różą Piotra Mikolascha miejsce to stało się obiektem pielgrzymek polskich wycieczek. Turyści wchodzą tu, irytują gości i obsługę, robią zdjęcia i obiecują, że wrócą później. Nie wracają. Tutaj więcej informacji o kawiarni Apteka Mikolascha.
 

Śniadanie we Lwowie w restauracji Tante Sophie

Restauracja Tante Sophoe Lwów
 
Ostatnią i na dziś najlepszą propozycją na śniadanie we Lwowie jest francuska restauracja Tante Sophie przy ul. Drukarskiej (Grodzickich). Tante Sophie to kolejna propozycja dla osób, które śniadanie wolą zjeść trochę później, niż o ósmej rano. Restauracja otwiera się o 9 naszego czasu, a śniadaniowe posiłki serwowane są aż do 14 naszego czasu. Lepiej przyjść tu nieco później. Nawet koło 10 lub 11 naszego czasu, by gotowe były już świeże croissanty z codziennego wypieku.

 

Zjemy tu jajka w kokilkach (95 UAH), jajka po benedyktyńsku z sałatką z wędzonym łososiem (120 UAH), Yorkshire pudding z pieczoną wołowiną za 85 UAH, tosty ze ślimakami (85 UAH), francuskie tosty z karmelizowanymi owocami (70 UAH) oraz wspomniane już świeżo wypiekane rogaliki z najróżniejszymi dodatkami. Cena rogalika to zaledwie 20 UAH (2,5 zł), a to jedne z najlepszych croissantów jakie jedliśmy. Jeśli lubicie bardziej ścięte jajka to zawczasu poinformujcie o tym kelnera. Cena śniadania w Tante Sophie nie przekroczy 20 złotych za osobę wraz z kawą (polecamy kawę z syropem lawendowym). Tante Sophie to profesjonalna obsługa (niestety, nie każdy kelner mówi po angielsku). Można tu też płacić kartą. Na chwilę obecną to nasz ulubiony lokal we Lwowie.

 

Podsumowanie

Jak widać ceny śniadań we Lwowie są tak niskie, że kompletnie nieopłacalnym jest własnoręczne ich przygotowywanie w wynajętym apartamencie lub co gorsza przywożenie sobie jedzenia z Polski. Najtaniej da się zjeść w słabych lokalach Cesarz gdzie śniadanie może kosztować około 3-5 złotych. Za niezłej klasy śniadanie zapłacimy we Lwowie około 15 złotych. Lepsze śniadanie wraz z kawą w dobrej restauracji kosztować będzie około 20-25 złotych. Za takie samo na Rynku w Krakowie zapłacilibyśmy przynajmniej od 60 zł w górę. Dobrych śniadań we Lwowie możecie szukać też w innych hotelach takich jak Astoria, Chopin czy Kavalier Boutique.

 
Śniadania we Lwowie serwuje również wiele innych restauracji takich jak chociażby pub Kork czy Studio Kulinarne Krzywa Lipa czy kawiarnia Sztuka, a także wiele mniejszych kawiarni w centrum. Wśród wielu turystów popularne są śniadania w kawiarni Centaur na Rynku ale osobiście zupełnie nie polecamy udawania się do tego lokalu. Śniadanie w Centaurze było jedynym śniadaniem, które wyrzuciliśmy do kosza. Jeśli znacie jeszcze jakieś ciekawe miejsca w których jedliście śniadanie we Lwowie koniecznie dajcie nam znać w komentarzu.
 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy

Dojazd do Lwowa – jak dostać się do miasta? Samochodem, pociągiem, samolotem…

Krótko: Mija rocznica kapitulacji Lwowa w 1939 roku

Kawiarnia Cheder Cafe, Kraków, ul. Józefa 36
Kawiarnia po żydowsku. Cheder Cafe, Kraków, ul. Józefa 36

Zamknij