Czy w Krakowie jest Starbucks? Gdzie jest Starbucks w Krakowie

W Krakowie wiele jest kawiarni, niektóre to nawet najlepsze kawiarnie w Krakowie, ale wiele osób zamiast lokalnych niewielkich kawiarni wybiera również sieciówki dużych korporacji. Jeśli wybieracie się do Krakowa i zastanawiacie się czy wycieczka będzie też okazją do spróbowania kawy z tego słynnego Starbucksa i zastanawiacie się czy w Krakowie jest Starbucks to dziś przychodzimy z pomocą. Sprawdzamy czy w Krakowie jest Starbucks, a jeśli jest to gdzie jest?

 

Starbucks Corporation to największa bodaj sieć kawiarni na świecie. Firma powstała w amerykańskim mieście Seattle w stanie Waszyngton pod koniec marca 1971 roku. Od tego czasu rozeszła się ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej do ponad 70 krajów świata. Pierwszy Starbucks w Polsce został otwarty w Warszawie w 2009 roku na słynnym Nowym Świecie. Dziś Starbucks w Polsce ma ponad 70 lokali. Czy jest w Krakowie? Łatwo chyba zgadnąć, że jest.

 


Gdzie jest Starbucks w Krakowie

Jeśli szukacie Starbucksa w Krakowie to będzie łatwo do niego trafić ponieważ kawiarnie sieciówki znajdują się w jednych z najczęściej uczęszczanych miejsc turystycznych w Krakowie. Jeśli przylecieliście do Krakowa samolotem i wybieracie dojazd do centrum pociągiem z lotniska na dworzec to pierwsze kawiarnie Starbucksa zobaczycie już w Galerii Krakowskiej przy ul. Pawiej 5 na dwóch poziomach. Idąc piechotą w stronę Rynku Głównego mija się Pałac Wołodkowiczów w którym również działa lokal Starbucksa.

 

Kolejne Kawiarnie Starbucks w Krakowie znajdują się w obrębie starych murów miejskich Krakowa – na ul. Floriańskiej 17 pod adresem Rynek 27 oraz przy ul. Szewskiej 9. Kolejny Starbucks jest również niedaleko od Rynku – przy ul. Krupniczej 10.

 

Pozostałe dwie kawiarnie Starbucks w Krakowie znajdują się w centrach handlowych – jedno w popularnej Bonarce przy ul. Kamieńskiego 11, a drugie w centrum handlowym Serenada przy al. Bora-Komorowskiego 41.

 
Polecamy również: