Gdzie na piknik w Krakowie? Zielone miejsca na piknik w Krakowie TOP 9

Czym jest piknik nie trzeba chyba nikomu przedstawiać i chociaż tradycja organizowania pikników w Polsce nie jest zbytnio kultywowana to i tak postanowiliśmy sprawdzić jakie miejsca w Krakowie nadają się na piknik. Gdzie iść na piknik w Krakowie? Gdzie pospacerować po pikniku? Sprawdźmy to! Gdzie iść na rodzinny piknik?

 


Planty


 
Najbardziej oczywiste miejsce chociaż dla wielu wcale nie tak oczywiste. Planty nadają się na piknik. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego że w razie czego łatwo schronić się przed deszczem po prostu wychodząc z Plant, łatwo kupić potrzebne rzeczy w sklepikach czy kioskach na Starym Mieście, a w razie czego skoczyć do kawiarni czy restauracji. Jeśli myślicie, że Planty są zbyt uczęszczanym miejscem to warto zainteresować się mniej uczęszczanymi miejscami na Plantach czyli okolicami Hotelu Royal oraz Wyższego Seminarium Duchownego aż do ul. Franciszkańskiej ze słynnym Oknem Papieskim w Krakowie.

 


Błonia


 

Kolejna propozycja dla turystów wynajmujących w centrum Krakowa, którzy nie chcą wydawać na Ubera, Bolta czy taksówki w Krakowie i nie mają własnego samochodu. Błonia w Krakowie to łąka w samym centrum miasta, miejsce dość unikatowe w skali całego kraju. Błonia to bardzo szeroki pas równej zieleni na której jest wystarczająco dużo miejsca dla każdego, kto wybiera się na piknik. Jeśli będziecie mieli dość własnego jedzenia to można stąd szybko wskoczyć do kawiarni lub restauracji. Przy Błoniach wciąż jeszcze da się zaparkować. Uwaga! Prawie nie ma tu drzew więc w słoneczny dzień warto zadbać o nakrycie głowy.

 


Park Jordana


 
Park Jordana w Krakowie jest jednym z najciekawszych parków nie tylko na spacer z psem lub dzieckiem. Dzięki znacznej powierzchni i dobrej infrastrukturze położony koło Błoń park idealnie nadaje się również na piknik. Wciąż jeszcze jest gdzie tu zaparkować w pobliżu, a w razie czego są też drzewa zapewniające konieczny w dobrą pogodę cień. W parku działa też mała gastronomia, która może wzbogacić nasze piknikowe zasoby.

 


Skałki Twardowskiego i Zakrzówek


 
Zakrzówek i Skałki Twardowskiego to jedno z tych miejsc w Krakowie gdzie można się opalać ale można tu również przyjść na piknik. Teren zielony położony niedaleko od ścisłego centrum Krakowa ściąga tu wielu mieszkańców oraz wczasowiczów wizytujących miasto. W weekendy i święta w cieplejsze letnie dni nad okolicą roznosi się nawet zapach grillowanych potraw. To kolejna propozycja na naszej liście miejsc na piknik w Krakowie.

 


Kopiec Krakusa

 
Jedna z atrakcji Podgórza w Krakowie to Kopiec Krakusa. Według legendy kopiec związany z założycielem Krakowa. Kiedyś otaczał go fort Twierdzy Kraków. Dziś to duży teren zielony z całkiem ciekawymi widokami. Niestety wybierając się tu na piknik trzeba pamiętać o tym, że w pobliżu niewiele jest sklepów, restauracji czy kawiarni. To coś dla fanów spokoju.

 


Wzgórze Lassoty

 
W okolicy fortu Benedykta i najmniejszego kościółka w Krakowie na Podgórzu również można rozłożyć się z kocem i zrobić sobie piknik. Tak samo jak w przypadku położonego niedaleko kopca tak i tu nie ma zbyt wielu atrakcji w najbliższej okolicy. Do kawiarni, restauracji czy sklepów trzeba zejść nieco w dół ale za to nie ma tu zbyt wielu turystów. Coś za coś.

 


Las Wolski

 
Dojazd do Lasu Wolskiego lub jak kto woli Lasku Wolskiego to już spore wyzwanie logistyczne. Jeśli wybieracie się tu samochodem to musicie pamiętać o tym, że parking w okolicy zoo w Krakowie i Lasu Wolskiego jest horrendalnie wręcz drogi. W innych miejscach ciężko zaparkować ale nie jest to niemożliwe. W lasku jest wystarczająco dużo miejsca dla każdego chętnego, są też ładne polany na których można się rozłożyć oraz największy z krakowskich kopców.

 


Bulwary Wiślane

 
Koryto Wisły w Krakowie jest dość znacznie uregulowane. Wzdłuż niego ciągną się bulwary przy których bez trudu można się rozłożyć z kocykiem lub na leżaku. W niektórych miejscach nad brzegami Wisły działają też restauracje i kawiarnie. Uwaga czas na poradę Kawiarniany.pl: nie wszystkie miejsca na Bulwarach nadają się na piknik, zwłaszcza nie te w okolicach Galerii Kazimierz. W niektórych miejscach od Wisły w Krakowie najzwyczajniej śmierdzi, więc w takich okolicznościach raczej nikt nie chce spożywać pokarmów.

 


Zalew Nowohucki


 
Chce Wam się podjechać do Nowej Huty? To ostatnia propozycja na naszej liście – Zalew Nowohucki. Zaletą jest to, że w Nowej Hucie wciąż jeszcze można normalnie zaparkować bez horrendalnych opłat za parking. W okolicy jest gdzie stanąć, jest gdzie rozłożyć się z kocem. Są ławeczki i miejsca do wypoczynku aktywnego. Zrewitalizowane brzegi sztucznego zbiornika w Nowej Hucie, za sprawą foodtrucków, lodziarni, niedawno otwartej tężni solankowej to również dobre miejsce na spacer w Nowej Hucie.

 
Polecamy również: