Czy w Tunezji jest bezpiecznie? Bezpieczeństwo dla turystów

Wyjazd do Tunezji to tani sposób na skosztowanie egzotycznych wakacji. Czy wyjazd do afrykańskiego kraju jest w 100% bezpieczny? Czy Tunezja jest bezpieczna dla turystów? Dziś sprawdzimy na co warto uważać w Tunezji i czy w kraju faktycznie jest bezpiecznie. Oto Tunezja – bezpieczeństwo.


Czy w Tunezji jest bezpiecznie?

Z tego co czytamy na stronach MSZ Tunezja nie należy do najbezpieczniejszych krajów świata. Polskie MSZ odradza wyjazdy na granice Tunezji z Algierią, do Parku Narodowego Jebel Mgilla, parku Jebel Chambi, na południowe pustynie w Tunezji i na granicę z Libią. Odradzane są podróże po kraju z wyjątkiem kurortów Tozeur, Nafta, Douz, Matmata i Tatawin.

Na stronach MSZ Wielkiej Brytanii zaś dowiadujemy się, że władze kraju odradzają wszelkie podróże do parku narodowego Jebel Chambi (Dżabal asz-Szanabi), a także gór Salloum, Sammamma i Mghila, do zmilitaryzowanej strefy koło miast El Borma, Dehiba i Bin Kirdan.

Turyści pamiętają wciąż zamachy terrorystyczne, które miały miejsce w Tunezji w 2015 roku. Od 2017 roku kraj znów zaczął być popularną destynacją turystyczną i wszystko wskazuje na to, że stosując się do zaleceń ministerstw spraw zagranicznych i omijając pewne regiony kraju można do Tunezji jechać i jest to względnie bezpieczny wyjazd.

Większość kraju nie jest objęta żadnymi ostrzeżeniami i jadąc do tunezyjskiego kurortu nad Morzem Śródziemnym raczej nie ma się czego obawiać. Najbezpieczniejszym sposobem podróży do Tunezji są jednak wyjazdy organizowane przez biura podróży, które ugadane są z firmami na miejscu będącymi w stanie zapewnić bezpieczeństwo turystów.

Samodzielne podróże po Tunezji oczywiście nie są przez nikogo zakazane ale mogą powodować większe niebezpieczeństwo. Niezależnie czy pojechaliśmy sami czy z biurem podróży w Tunezji lepiej zachować czujność większą, niż w innych krajach świata.

Unikamy ewentualnych demonstracji, tłumów, dużych skupisk ludności, poruszania się komunikacją miejską czy środkami transportu publicznego. Unikamy samotnego zapuszczania się na prowincję. Jeżdżąc po kraju można liczyć się z kontrolami policyjnymi albo nawet wojskowymi.

Tunezja to kraj muzułmański więc panują w nim zwyczaje z islamu i należy o tym pamiętać. Samotne podróże kobiet o jasnych włosach to raczej nie za dobry pomysł w Tunezji. W kraju istnieją lokale tylko dla mężczyzn, warto uważać na picie alkoholu w miejscach publicznych i spożywanie używek w trakcie Ramadanu. Osoby o homoseksualnej orientacji raczej nie powinny wyrażać uczuć swoim partnerom w żaden sposób. Problemy możemy mieć po robieniu zdjęć lokalsom.

Przypominamy o pieniądzach w Tunezji – nie wolno wywozić lokalnej waluty

Numer na policje w Tunezji to 197, numer na gwardię narodową 193, numer na pogotowie 190. Warto sprawdzić jakich dokumentów potrzeba do Tunezji.

Polecamy również: