Jakie pieniądze są w Tunezji? Jakie pieniądze zabrać do Tunezji?

Tunezja jest dla wielu osób miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić ze względu na odmienną kulturę, zabytki i ciepły klimat. Jeśli przed wyjazdem zastanawialiście się jakie pieniądze są w Tunezji to przychodzimy z pomocą. Dziś sprawdzimy jakie pieniądze zabrać do Tunezji, jaka jest waluta w Tunezji i czy lepiej mieć ze sobą euro czy dolary. Sprawdźmy jakie pieniądze są w Tunezji.

  • Jaka waluta jest w Tunezji?
  • Jakie pieniądze zabrać do Tunezji?
  • Czy można płacić złotówkami i dolarami?

Waluta Tunezji to dinar tunezyjski. Symbol dinara tunezyjskiego w kodzie ISO to TND. Jeden dinar tunezyjski dzieli się na milimów. W obiegu pozostają monety o nominałach 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 i 200 milimów, a także 1⁄2, 1, 2, 5 dinarów.

W obiegu pozostają również banknoty o nominałach 5, 10, 20, 30 50 dinarów. Najczęściej spotykanymi banknotami są te o nominałach 5, 10, 20 i 50, a już najczęściej banknot 10 dinarowy.


Jakie pieniądze zabrać do Tunezji?

Jeśli wybieracie się na wakacje to będziecie potrzebować lokalnej tunezyjskiej waluty. W kraju da się wymieniać zarówno euro jak i dolary, więc jeśli macie dolary to nie musicie wymieniać ich na euro i odwrotnie. Ze złotówkami raczej nie powalczymy w Tunezji, więc trzeba mieć ze sobą twardą walutę.

Uwaga! Jest jedna bardzo ważna informacja odnośnie waluty w Tunezji. W Tunezji obowiązują dość kretyńskie przepisy. Całkowicie zakazany jest import i eksport dinarów.

Z kraju nie wolno wywozić dinarów, więc wszystkie wymienione pieniądze lepiej wydać co do grosza. Oznacza to też, że nie kupimy dinarów tunezyjskich w kantorze poza Tunezją.

Jeśli wymieniacie pieniądze w Tunezji lub wypłacacie je z bankomatu koniecznie musicie zachować potwierdzenia tych transakcji. Próba wymiany dinarów z powrotem na obcą walutę to proszenie się o kłopoty. Sama wymiana może być utrudniona więc lepiej wymienić dokładnie tyle euro lub dolarów ile mamy zamiar wydać albo wybierać z bankomatu dokładnie określoną kwotę pieniędzy.

Polecamy sprawdzić również czy do Tunezji potrzebny jest paszport czy dowód osobisty.

Ważne informacje:

  • Waluta w Tunezji to dinar tunezyjski
  • Do Tunezji bierzemy twarde waluty: euro, dolary, funty
  • Z Tznezji nie wolno wywozić dinarów

Polecamy również: