Czy do Tunezji potrzebny jest paszport czy dowód?

Wycieczka do Tunezji przez lata była jednym z marzeń polskich turystów. Obawy o bezpieczeństwo sprawiają, że niektórzy nie decydują się na wyjazdy do Tunezji ale wiele polskich biur wciąż tu jeździ, a wyjazdy znajdują uznanie wśród klientów. Czy jadąc do Tunezji należy wyposażyć się w jakieś nietypowe dokumenty? Czy do Tunezji wystarczy dowód osobisty czy potrzeba paszportu? Dziś sprawdzamy czy do Tunezji potrzebna jest wiza, paszport czy wystarczy tylko dowód osobisty.

  • Czy do Tunezji potrzeba paszportu?
  • Czy do Tunezji potrzeba wizy??
  • Czy można pojechać do Tunezji na dowód osobisty?

Podobnie jak w przypadku osób planujących wakacje w innym afrykańskim kraju – Maroko – wyjeżdżając do Tunezji nie trzeba martwić się o obowiązek posiadania wizy. Polacy jadący do Tunezji nie muszą mieć wizy jeśli jadą do Tunezji na okres nie dłuższy niż 90 dni od daty wjazdu.

Przekroczenie bezwizowego okresu skończy się mandatem w wysokości około 250 złotych za każdy dodatkowy tydzień. Dokumenty, które należy mieć ze sobą wyjeżdżając do Tunezji nie są skomplikowane w zdobyciu.
 
Polacy jadący do Tunezji muszą posiadać ze sobą ważny paszport. Wyjazd na dowód osobisty do Tunezji jest niestety niemożliwy. Paszport do Tunezji musi być ważny przynajmniej trzy miesiące od daty wyjazdu z Tunezji! Ważność paszportu jest w tym wypadku bardzo ważna bowiem może być skontrolowana.
 
Jadąc do Tunezji należy również pamiętać o tym, że w kraju istnieje obowiązek meldunkowy. Osoby wybierające się na przykład do Dżerby z biurem podróży raczej nie muszą się tu niczym przejmować. Jeśli mamy zamiar samodzielnie wynająć apartament to obowiązek meldunkowy spoczywa na osobie zapraszającej. Meldować należy się na posterunkach policyjnych.

Podsumowanie: jakich dokumentów potrzeba na wakacje w Tunezji? Polacy jadący do Tunezji muszą posiadać paszport lub ewentualnie paszport tymczasowy. Dowód osobisty nie jest wystarczającym dokumentem. Ważność paszportu do Tunezji to 3 miesiące od daty planowanego wyjazdu lub aż 6 miesięcy jeśli nie mamy biletu potwierdzającego datę wyjazdu.

Ważne informacje:

  • Do Tunezji nie wystarczy dowód osobisty
  • Ważność paszportu ma duże znaczenie
  • Do Tunezji nie potrzeba wizy przy pobycie do 3 miesięcy

Polecamy również: