Grupy restauracji we Lwowie to nie tylko Kumpel i Fest!

Odwiedziliśmy ponad 100, a może i 150 lokali we Lwowie. Z różnych względów nie wszystkie opisaliśmy na stronie – niektóre są zbyt niszowe i i tak nikogo nie obchodzą, niektóre odstają jakością jedzenia, a inne są nudne lub za drogie dla większości turystów. Restauracji i kawiarni we Lwowie jest wiele i nie wszystkie to małe rodzinne biznesy. W mieście działa wiele sieci restauracji. Kto jest kim w restauracyjnym Lwowie? Jakie sieci działają i jakie lokale do nich należą? Przedstawimy kilka sieci najpopularniejszych restauracji i kawiarni we Lwowie.
 


Grupa Kumpel

Restauracja Baczewskich
 
W powszechnej świadomości jeśli już funkcjonują jakieś sieci we Lwowie to są to dwie. Pierwszą jest Grupa Kumpel założona przez słynnego lwowskiego restauratora Marka Zarkhina. W portfolio grupy są oczywiście lokale Kumpel – Kumpel Za Operą i Kumpel na pl. Mytnym, a także winiarnia Cafe 1, galicyjska restauracja Głodny Mikołaj przy Stryjskiej, Craft&Kumpel przy Rynku 18 oraz Craft&Kumpel Futura Hub. Najbardziej znanym lokalem Grupy Kumpel jest Restauracja Baczewskich. Baczewskich, nie u Baczewskich, nie u Baczewskiego, nie Baczewski. Firma ma też np. sklepik z kraftowym piwem w centrum handlowym przy ul. Czornowola 93, prowadzi też usługi przewodników pod tytułem Kumpel Tour. Kumpel ma również restaurację w Polsce – rest.Baczewskich w Warszawie przy Szucha.

 


!Fest

Grand Cafe Leopolis

 

Fest to druga z popularnych sieci działających we Lwowie dysponująca zatrzęsieniem lokali w mieście. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że to raczej turystyczne miejscówi. Przyjeżdżający do Lwowa znają Fest z tak zwanych “emotional restaurants”. Do sieci należy m.in. niesławna Kryjówka, a także m.in. lokale takie jak Grand Cafe Leopolis, Teatrz Piwa Prawda, Pijana Wiśnia, Kopalnia Kawy, Gazowa Lampa, Lwowska Manufaktura Czekolady, Mazoch Cafe, The Most Expensive Galician Restaurant przez laików mylnie uważana za najdroższą restaurację we Lwowie, Pstrąg, chleb i Wino, Diana i jeszcze trochę innych miejsc jak chociażby Pretty High Kitchen czy Mięso i Sprawiedliwość.

 


Cukor Group

Cukor Yellow
 

Zaczęło się od ciekawych kawiarni pod marką Cukor, a przerodziło w sieć miejscówek we Lwowie. Do sieci należą Cukor czarny i czerwony, żółty Cukor z naleśnikami, burgerownia Epic Cheeseburger Cafe która nie przypadła nam do gustu, niewielki lokal z pierogami Marusia, a także nowy lokal z rybami i owocami morza o nazwie More Fish. Ryb nie lubimy więc nigdy go nie odwiedzimy ale jeśli byliście w nim to możecie dać znać jak było.
 


Restaron

Restauracja Mons Pius, Lwów
 
Kolejna sieć, której istnienie nie rzuca się zbytnio w oczy to Restaron. Do sieci należy jedna z najlepszych restauracji we Lwowie – restauracja Mons Pius z daniami mięsnymi, cudowną restaurację Babo Gardens, bar Libraria z koncertami na żywo, którego problemem jest to samo co w niezbyt ciekawej kawiarni Centaur przy Rynku – poziom obsługi.

 


Akurat


 
To grupa mniej znana przez turystów, a to wszystko przez znacznie wyższą jakość w porównaniu do reszty sieciówek we Lwowie. Większość Polaków tu nie zagląda twierdząc, że jest drogo. Perłą w koronie Akurat są restauracje Part Art of Rest oraz Hruszewski w starym kinie przy dawnej ul. Akademickiej. W tym samym budynku sieć prowadzi 3-gwiazdkowy hotelik Modern Art Hotel. W skład sieci wchodzi również kawiarnia Virmenka (Ormianka), pub Kogut z daniami grillowanymi, restauracja Pańska Czarka, Uczciwe mięso przy Rynku, lokalik z nalewką malinową Malinówka, a także sklepik Nalewki ze Lwowa i gospodarstwo Żubr w którym można pojeździć quadem lub wybrać się na polowanie.

 


Wymienione powyżej sieci nie są oczywiście jedynymi sieciami lokali czy sieciówkami we Lwowie. Wśród franczyzowych sieciówek wymienić można na przykład Aroma Kava, Celentano, Chinalnia czy Lviv Croissants. Wśród sieci restauracji również można wyśledzić kolejne jak na przykład kilka całkiem dobrych lokali należących do Grigorija Kozłowskiego w tym fenomenalny Cabinet. Jest jeszcze jedna spora i całkiem ciekawa grupa ale zgodnie z wcześniejszym przyrzeczeniem nie piszemy już o lokalach w których obsługa w niemiły sposób zakazuje robienia zdjęć.

 


 

Polecamy również: