Najlepsza pizza we Lwowie. Gdzie na dobrą pizzę? Przegląd lwowskich pizzerii

Do Lwowa warto przyjechać póki ceny wciąż są niższe niż w Polsce. Warto przyjechać nie po to by jeść pielmieni i zapijać solanką, a po to by skosztować czegoś lepszego. Podczas ostatniego wyjazdu szukaliśmy lokali we włoskim stylu. Gdzie jest najlepsza pizza we Lwowie? Oto zestawienie kilku pizzerii we Lwowie, które udało nam się odwiedzić. Która jest najlepsza i można ją polecić?


Cosa Nostra, Krakowska 5

Pizza we Lwowie
 
Cosa Nostra to niewielka włoska restauracja we Lwowie przy ul. Krakowskiej zaraz obok kawiarni Fresca. Restauracja należy do powoli tworzącej się sieci, która dysponuje dwoma lokalami w Truskawcufenomenalnym La Grillia i nieco gorszą włoską restauracją Dolce Vita oraz restauracją w Drohobyczu. Byliśmy już w trzech z czterech restauracji należących do tego samego właściciela. Niestety Cosa Nostra była najgorszym z nich. Próbowaliśmy tu nie tylko pizzy i wszystkie dania były takie sobie. Ciasto nie było może i złe ale jakość dodatków już tak. Na pizzę do Cosa Nostry więcej byśmy nie poszli.


Tarta by Mrs. Greenwich, Piekarska 24

Najlepsza pizza we Lwowie
 
Tarta to lokal położony tak daleko od centrum, że i tak nikt tu nie przyjdzie. Lokalik na Piekarskiej nie uważa się za pizzerię ale pizzę podaje. W menu znajdziemy tu przede wszystkim inne rzeczy – dania obiadowe, ciastka i desery, kawę. Pizza jak przystało na bardzo złą lokalizację jest tu tania. Od 69 do 185 UAH za małą, od 135 do 360 za średnią i od 202 do 525 UAH za rozmiar XXL o wadze 1,2 kg! Pizza na cienkim cieście ze średniej jakości dodatkami. Można tu przyjść ze względu na niską cenę, ale pizza nie jest najlepsza.


Celentano Ristorante, Halicka 1


 
Celentano należące do sieci Egoist to duża sieciowa pizzeria w której ze względu na franczyzę różne lokale mogą różnić się od siebie. Jednym z najlepszych jest Celentano przy Rynku na rogu z ul. Halicką. Duży lokal dysponuje ogródkiem, sprzedaje pizzę w kawałkach przez okienko i może pochwalić się jedną z najlepszych lokalizacji. Ceny nie są wysokie, a pizzy w menu jest sporo. Ze względu na dogodne położenie podczas ostatniego pobytu we Lwowie kilkukrotnie kupowaliśmy tu pizzę na wynos.

 

Pizza w Celentano jest dokładnie taka, jakiej można spodziewać się po sieciówce, ale dobrej sieciówce. Ciasto robione na miejscu jest cienkie i dość dobre, dodatki już nieco gorsze ale raczej każdy znajdzie coś dla siebie. Celentano to pizzeria dobra, lepsza od tej w Tarta by Mrs. Greenwich i Cosa Nostry ale nie rewelacyjna. Ciasto zwłaszcza na środku pizzy lubi szybko przemakać. Na uznanie zasługuje obsługa oraz wspaniałe opakowania na wynos oraz rozmiar pizzy. By jedna osoba zjadła dużą (ledwo mieszczącą się w drzwiach) pizzę musi być naprawdę głodna. W jednym z poprzednich tekstów więcej o Celentano.


Tisto, Starojewrejska 8 (d. Boimów)

Pizza we Lwowie
 
Tisto położone przy uliczce stającej się powoli jedną z najbardziej restauracyjnych uliczek Lwowa. Lokal jak sama nazwa wskazuje szczyci się podawanym ciastem do pizzy. Restauracja jest niewielka i w godzinach szczytu może być ciężko o miejsce wewnątrz. Latem to nie problem – są stoliki przed nim. Tisto dysponuje piecem opalanym drewnem. Podawane tu ciasto pizzy jest najlepszym ciastem jakie jedliśmy we Lwowie, niestety dodatki już nie są tak wysokiej jakości. Pizzeria Tisto na dziś zajmuje drugie miejsce ale tylko ze względu na dobrej jakości ciasto. W jednym z poprzednich materiałów ceny i menu oraz więcej o Tisto.


Atelier 19, Starojewrejska 19 (d. Boimów)


 
Ciasto nie jest tu tak dobre jak w wymienionym wyżej lokalu Tisto ale nie jest złe. W porównaniu z dodatkami o znacznie lepszej jakości i zdecydowanie bardziej włoskim menu to właśnie Atelier 19 zasługuje na palmę pierwszeństwa. Obsługa stoi na wysokim poziomie, jedzenie jest smaczne. Lokal dysponuje piecem opalanym drewnem, a pizza pojawia się na stole błyskawicznie. Wadą może być wystrój – prawdziwie włoskiego wystroju próżno tu szukać. Do zalet zaliczyć można również brak turystów w Atelier 19 chociaż publikując informacje o restauracji właśnie zmieniamy ten stan rzeczy. W poprzednim tekście ceny i menu w Atelier 19.


Najlepsza pizza we Lwowie – podsumowanie

Odwiedziliśmy zaledwie 5 różnych pizzerii (2 inne należące do Celentano się nie liczą, chociaż były gorsze od tej przy samym Rynku) więc zestawienia nie można traktować jako w 100% rzetelne źródło informacji. Zabrakło czasu na odwiedzenie jeszcze kilku włoskich restauracji, które postaramy się odwiedzić jeszcze przed końcem roku, które być może mogą pochwalić się czymś lepszym. Patrząc po zdjęciach jeden z upatrzonych lokali raczej trafi na szary koniec rankingu. Po wizycie w kilku wybranych już lokalach ranking zostanie uzupełniony o kolejne pozycje i być może jego lider się zmieni.
 
Na dziś jednak za najlepszą pizzę uważamy pizzę podawaną w pizzerii Atelier 19. Na pizzę czeka się krótko, ciasto z pieca opalanego drewnem jest w porządku, a jakość dodatków stoi na dobrym poziomie. Typowej i prawdziwej włoskiej pizzy z wysokiej jakości importowanych składników z certyfikatami IGP i DOP z Włoch we Lwowie jeszcze nie udało nam się zjeść. Jeśli o takiej wiecie – koniecznie dajcie nam znać!
 


 
Polecamy również: