Lwowska Manufaktura Czekolady we Lwowie – ceny i menu

Lwowska Manufaktura Czekolady działa od dawna. Przez lata działała też w Krakowie jako Krakowska Manufaktura Czekolady, o lwowskiej fabryce czekolady pisaliśmy przy okazji wizyty w Truskawcu ale do tej pory jeszcze nie opisywaliśmy manufaktury w miejscu z którego się wywodzi. Jakie są ceny i menu w Lwowskiej Manufakturze Czekolady we Lwowie? Jaki jest adres fabryki we Lwowie? Jak uniknąć tłumów? O tym dziś.


Lwowska Manufaktura Czekolady we Lwowie znana też pod angielską nazwą Lviv Handmade Chocolate jest jednym z tych miejsc w których bywa praktycznie każdy turysta. Jesteśmy dalecy od stwierdzenia, że jest to jedna z najlepszych kawiarni we Lwowie czy producent najlepszej czekolady na świecie, chociaż ta do picia jest tu naprawdę dobra.

 
lwowska manufaktura czekolady we Lwowie
 

Manufaktura ze względu na dogodne położenie, nietypowe wnętrza, funkcjonujący tu sklepik z kreatywnymi figurkami czekoladowymi oraz taras widokowy stała się jedną z największych kawiarnianych atrakcji turystycznych Lwowa.

 

Zamiast opisywać co znajduje się w menu i jakie są ceny w jednej z najpopularniejszych miejscówek w mieście zamienimy ten tekst w mały poradnik. Będąc we Lwowie – zwłaszcza w weekendy – staramy się unikać miejsc do których pielgrzymują tłumy turystów. Na śniadanie zamiast do Atlasa jedziemy do lokalu Czechowycz, na kawę również chodzimy do mniej znanych miejsc. Wszystko m.in. po to, by uniknąć tłoku.

 
lwowska manufaktura czekolady we Lwowie
 

Jeśli chcecie zrobić zakupy w spokojniejszej atmosferze, a i tak chcecie zobaczyć o co chodzi z całą tą manufakturą polecamy przejście się nie do kamienicy nieopodal Rynku przy ul. Serbskiej ale na przykład do lokalu niedaleko Pasażu Krzywa Lipa koło restauracji Red Pepper albo nawet dalej do któregoś centrum handlowego we Lwowie – Victoria Gardens lub King Crossa. Placówkę manufaktury mijają też wszyscy, którzy udają się na lotnisko we Lwowie.

 

Lwowska Manufaktura Czekolady rozrosła się do rozmiarów naprawdę dużej sieci ale mimo wielkości każdy z lokali prezentuje podobny, równy poziom podawanych słodyczy i podobny asortyment w sklepie. Kamienica przy ul. Serbskiej czynna od 9 do 22 czasu oferuje taką samą jakość podawanych produktów jak każda inna lokalizacja, którą odwiedziliśmy. We Lwowie organizowane są wprawdzie warsztaty i inne atrakcje ale nie każdy musi z nich korzystać. W pozostałych lokalach sieci nawet kwiatki na stoliku są takie same. W pozostałych miejscówkach da się za to ominąć tłumy.

 
Lwowska Manufaktura Czekolady we… Lwowie
 

Do Lwowskiej Manufaktury Czekolady nieopodal Rynku udać się warto ale tylko wtedy gdy wewnątrz nie ma tłumów. W tygodniu od poniedziałku do czwartku, jesienią, wczesną wiosną. W turystycznym sezonie po wejściu na samą górę i tak dowiecie się pewnie, że nie ma wolnych stolików.

 

Jeśli chodzi o ceny i menu w Manufakturze to wszędzie jest bardzo podobne. W lokalach jest tanio – za czekoladę płacimy 45 UAH, na tyle samo wyceniona jest kawa z czekoladą. Zwykłe latte to koszt 37 UAH, gofry bez dodatków kosztują 40 UAH, a za ciastka płacimy w granicach 50 UAH.

 


 
Polecamy również: