Nie wszystko stanęło na głowie. Lodowisko na Rynku we Lwowie – wiemy kiedy ruszy!

Czas na kolejny powiew normalności z Ukrainy. Osoby często jeżdżące do Lwowa dobrze wiedzą, że w okresie zimowym w samym centrum Lwowa pojawia się jedna z największych zimowych atrakcji miasta. Lodowisko. W tym roku również będzie lodowisko we Lwowie na Rynku. Wiemy kiedy ponownie rusza lodowisko na sezon 2020/21.
 

Lodowisko we Lwowie pojawi się w tym samym czasie w którym w Polsce miały pojawić się jarmarki bożonarodzeniowe. Te ostatnie nie wystartują ani w Krakowie, ani we Wrocławiu. Lodowisko we Lwowie za to ruszy.
 
Jeden z komitetów rady miejskiej we Lwowie zatwierdził decyzję o uruchomieniu lodowiska. Lodowisko we Lwowie ruszy 20 listopada i tradycyjnie działać będzie do marca 2021 roku. Do kiedy będzie lodowisko we Lwowie? Do 10 mara 2021 roku.
 
Wiadomo już że obsługa lodowiska będzie musiała pracować z zasłoniętymi twarzami i w rękawiczkach chociaż nie na twarzach. Przed wejściem na teren zostaną postawione dozowniki z alkoholem. Wiadomości dotyczące lodowiska sprawiają, że można z nadzieją patrzeć również na możliwość startu jarmarku bożonarodzeniowego we Lwowie.
 
W zeszłym roku lodowisko na rynku czynne było od godziny 10 do 22 czasu ukraińskiego. Cennik lodowiska kształtował się następująco: godzina jazdy wraz z wypożyczeniem łyżew kosztowała 110 UAH w tygodniu i 150 UAH w piątki i w weekend za bilet normalny i odpowiednio 90 i 110 UAH za dziecko do 12 roku życia. Być może w tym roku lodowisko będzie musiało stosować się do weekendowej kwarantanny.

 
Polecamy również: