Co i gdzie jeść we Lwowie? Cukor Lviv, Pasaż Krzywa Lipa / ul. Braci Rohatyńców 21, Lwów

Szukacie taniej i dobrej restauracji w centrum Lwowa? Jest ich wiele, ale w czołówce dobrych lwowskich lokali wymienić można kawiarnię Cukor. Kawiarnio-restauracja Cukor ma we Lwowie dwie lokalizacje. Nie jest zbyt popularna wśród użytkowników serwisu Tripadvisor oraz wśród Polaków odwiedzających Lwów. To duży błąd bowiem menu obfituje tu chociażby w dobre zestawy śniadaniowe, a ceny są atrakcyjne.

 

Cukor we Lwowie ma lokale w dwóch miejscach. Pierwszy nieopodal Rynku przy obecnej ulicy Braci Rohatyńców 27 (d. Sobieskiego), drugi znajduje się w Pasażu Krzywa Lipa znanym niektórym jako Pasaż Hausmanna, do wizyty w którym zachęcamy nawet jeśli nie wybieracie się do kawiarni Cukor. Cukor to z j. ukraińskiego – oczywiście – cukier, ale lwowskie knajpy pod nazwą Cukor w sumie niewiele wspólnego mają z kawiarnią. Ni to kawiarnia, ni to restauracja. Wystrój lokali jest prosty i nowoczesny oraz jednocześnie całkiem przyjemny dla oka. Charakterystyczną cechą restauracji Cukor jest pingwinek w logo. Co warte jest odnotowania – właściciele Cukorów w całkiem dobry sposób prowadzą swoje profile w sieciach społecznościowych.

 

Cukor we Lwowie – menu

Kawiarnia Cukor Lwów
 

Przejdźmy od razu do rzeczy bowiem o lokalach nie ma co się zbytnio rozpisywać. Podczas naszej ostatniej wizyty we Lwowie bywaliśmy w Cukorze bliżej Rynku. Menu lokalu nie jest zbyt duże, ale jest na tyle różnorodne by zaspokoić pragnienia szerokiej rzeszy klientów.

 

Cukor podaje bardzo dobre śniadania. W przeciwieństwie do chociażby Atlasa na Rynku, śniadanie zjemy tu przez cały dzień. W menu jest więc śniadanie w postaci jaj sadzonych z bekonem – 54 UAH, porcji jogurtu z owocami z granolą i miodem – 55 UAH, owsianki z mlekiem kokosowym z jagodami goji – 62 UAH, naleśniki z syropem klonowym i bekonem z jajkami – 64 UAH, klasyczne śniadanie angielskie (małe za 78 i duże za 89 UAH), a także śniadanie kontynentalne (84 UAH), musli ze świeżym mango (89 UAH) oraz Insta Breakfast – jajka w koszulce z plackiem ziemniaczanym, awokado i sosem serowym za 82 UAH.

 

 

Za naleśniki ze szpinakiem i jajkiem płacimy 59 UAH. Tyle samo za mały naleśnik z szynką i pieczarkami. Naleśniki z grillowanym kurczakiem kosztują 89 lub 162 UAH w zależności od wielkości porcji. Naleśnik z pesto lub z awokado kosztuje 79 UAH. Słodkie naleśniki są nieco tańsze. Naleśniki z białym serem i brzoskwiniami kosztują 69 UAH, a klasyczne naleśniki z Nutellą i bananami wyceniono na 59 UAH. Za sałatkę z kurczaka płacimy 89 UAH. Tańsza jest sałatka z awokado i bekonem za 86 UAH. W menu dostępna jest także “zupa dnia” po 58 UAH.

 

Za kawałek sernika z czekoladą zapłacimy 52 UAH. Lody kosztują 68 UAH, a granola z bitą śmietaną – 2 UAH. Są tu też smoothies od 42 do 52 UAH. Cukor serwuje całkiem dobre lemoniady – miętową po 58 UAH i wiśniowo-śliwkową za 39 UAH. Świeżo wyciskany sok pomarańczowy kosztuje 66 UAH.

 

 

Ceny kawy w Cukorze są niskie. Do wyboru są zawsze dwa rozmiary – kawa duża i mała. Za lattę płacimy odpowiednio 36 i 43 UAH, za cappuchino różane 39 i 49 UAH, za zwykłe 34 i 42 UAH, a za espresso i americano odpowiednio 25 i 29 UAH. Mrożona frappe karmelowa kosztuje 49 UAH, mrożone kakao 47, a mrożona herbata 35 UAH. Zwykłą herbatę wyceniono na 44 UAH za dzbanek. Pepsi kosztuje 25 UAH, a pół litra piwa Stella Artois – 52 UAH.

 
Wybierasz się do Lwowa? Sprawdź oferty noclegów:


Booking.com


 

Jeszcze niedawno zjeść tu można było całkiem dobre i przede wszystkim tanie burgery. Niestety w połowie lipca 2017 roku wprowadzono nowe, odświeżone menu z którego burgery wyparowały. Zjecie je na szczęście wciąż w drugiej restauracji, tej w Pasażu Krzywa Lipa.

 

 

Jak widać ceny w restauracji Cukor są niskie nawet jak na ceny we Lwowie. Serwowane dania są smaczne, a obsługa profesjonalna i uprzejma. Nic tylko tu przychodzić. Stąd zasłużone miejsce w naszym zestawieniu najlepszych kawiarni w mieście oraz wyszczególnienie w zestawieniu miejsc serwujących dobre śniadania we Lwowie.

 

Lokal Cukor przy Braci Rohatyńców 27 czynny jest od 9:00 do 23:00 czasu lokalnego, czyli od 8:00 do 22:00 czasu polskiego. Trzeba pamiętać jednak, że kuchnia w lokalu zamykana jest 30 minut wcześniej. W środku obowiązuje zakaz palenia, ale w ciepłych miesiącach przed lokalem jest ogródek. Nie w każdym lokalu Cukor płacić kartą. Obsługa spokojnie porozumiewa się w języku angielskim. W 2019 roku pod marką Cukor otwarto również naleśnikarnię Cukor Yellow.

 

 
Polecamy również:

 

[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]