Co i gdzie jeść we Lwowie? Cukor Lviv, Pasaż Krzywa Lipa / ul. Braci Rohatyńców 21, Lwów

Co i gdzie jeść we Lwowie? Cukor Lviv, Pasaż Krzywa Lipa / ul. Braci Rohatyńców 21, Lwów

Szukacie taniej i dobrej restauracji w centrum Lwowa? Jest ich wiele, ale w czołówce dobrych lwowskich lokali wymienić można kawiarnię Cukor. Kawiarnio-restauracja Cukor ma we Lwowie dwie lokalizacje. Nie jest zbyt popularna wśród użytkowników serwisu Tripadvisor oraz wśród Polaków odwiedzających Lwów. To duży błąd bowiem menu obfituje tu chociażby w dobre zestawy śniadaniowe, a ceny są atrakcyjne.

 

Cukor we Lwowie ma lokale w dwóch miejscach. Pierwszy nieopodal Rynku przy obecnej ulicy Braci Rohatyńców 27 (Sobieskiego), drugi znajduje się w Pasażu Krzywa Lipa, do wizyty w którym zachęcamy nawet jeśli nie wybieracie się do kawiarni Cukor. Cukor to z ukraińskiego – oczywiście – cukier, ale lwowskie knajpy pod nazwą Cukor w sumie niewiele wspólnego mają z kawiarnią. Ni to kawiarnia, ni to restauracja. Wystrój lokali jest prosty i nowoczesny oraz jednocześnie całkiem przyjemny dla oka. Charakterystyczną cechą restauracji Cukor jest pingwinek w logo. Co warte jest odnotowania – właściciele Cukorów w całkiem dobry sposób prowadzą swoje profile w sieciach społecznościowych.

 

Cukor we Lwowie – menu

Kawiarnia Cukor Lwów
 

Przejdźmy od razu do rzeczy bowiem o lokalach nie ma co się zbytnio rozpisywać. Podczas naszej ostatniej wizyty we Lwowie bywaliśmy w Cukorze bliżej Rynku. Menu lokalu nie jest zbyt duże, ale jest na tyle różnorodne by zaspokoić pragnienia szerokiej rzeszy klientów.

 

Cukor podaje bardzo dobre śniadania. W przeciwieństwie do chociażby Atlasa na Rynku, śniadanie zjemy tu przez cały dzień. W menu jest więc śniadanie w postaci jaj sadzonych z bekonem – 54 UAH, porcji jogurtu z owocami z granolą i miodem – 55 UAH, owsianki z mlekiem kokosowym z jagodami goji – 62 UAH, naleśniki z syropem klonowym i bekonem z jajkami – 64 UAH, klasyczne śniadanie angielskie (małe za 78 i duże za 89 UAH), a także śniadanie kontynentalne (84 UAH), musli ze świeżym mango (89 UAH) oraz Insta Breakfast – jajka w koszulce z plackiem ziemniaczanym, awokado i sosem serowym za 82 UAH.

 

 

Za naleśniki ze szpinakiem i jajkiem płacimy 59 UAH. Tyle samo za mały naleśnik z szynką i pieczarkami. Naleśniki z grillowanym kurczakiem kosztują 89 lub 162 UAH w zależności od wielkości porcji. Naleśnik z pesto lub z awokado kosztuje 79 UAH. Słodkie naleśniki są nieco tańsze. Naleśniki z białym serem i brzoskwiniami kosztują 69 UAH, a klasyczne naleśniki z Nutellą i bananami wyceniono na 59 UAH. Za sałatkę z kurczaka płacimy 89 UAH. Tańsza jest sałatka z awokado i bekonem za 86 UAH. W menu dostępna jest także “zupa dnia” po 58 UAH.

 

Za kawałek sernika z czekoladą zapłacimy 52 UAH. Lody kosztują 68 UAH, a granola z bitą śmietaną – 2 UAH. Są tu też smoothies od 42 do 52 UAH. Cukor serwuje całkiem dobre lemoniady – miętową po 58 UAH i wiśniowo-śliwkową za 39 UAH. Świeżo wyciskany sok pomarańczowy kosztuje 66 UAH.

 

 

Ceny kawy w Cukorze są niskie. Do wyboru są zawsze dwa rozmiary – kawa duża i mała. Za lattę płacimy odpowiednio 36 i 43 UAH, za cappuchino różane 39 i 49 UAH, za zwykłe 34 i 42 UAH, a za espresso i americano odpowiednio 25 i 29 UAH. Mrożona frappe karmelowa kosztuje 49 UAH, mrożone kakao 47, a mrożona herbata 35 UAH. Zwykłą herbatę wyceniono na 44 UAH za dzbanek. Pepsi kosztuje 25 UAH, a pół litra piwa Stella Artois – 52 UAH.

 

Jeszcze niedawno zjeść tu można było całkiem dobre i przede wszystkim tanie burgery. Niestety w połowie lipca 2017 roku wprowadzono nowe, odświeżone menu z którego burgery wyparowały. Zjecie je na szczęście wciąż w drugiej restauracji, tej w Pasażu Krzywa Lipa.

 

 

Jak widać ceny w restauracji Cukor są niskie nawet jak na ceny we Lwowie. Serwowane dania są smaczne, a obsługa profesjonalna i uprzejma. Nic tylko tu przychodzić. Stąd zasłużone miejsce w naszym zestawieniu najlepszych kawiarni w mieście oraz wyszczególnienie w zestawieniu miejsc serwujących dobre śniadania we Lwowie.

 

Lokal Cukor przy Braci Rohatyńców 27 czynny jest od 9:00 do 23:00 czasu lokalnego, czyli od 8:00 do 22:00 czasu polskiego. Trzeba pamiętać jednak, że kuchnia w lokalu zamykana jest 30 minut wcześniej. W środku obowiązuje zakaz palenia, ale w ciepłych miesiącach przed lokalem jest ogródek. Można płacić kartą, a obsługa spokojnie porozumiewa się w języku angielskim.

 

 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy

Co i gdzie kupić we Lwowie? Całodobowy supermarket Arsen, Plac Soborny 14, Lwów

Podole
Podole na starych zdjęciach. Kresy Wschodnie przed II wojną światową

Restauracja Bombonierka, Kraków
Restauracja Bombonierka na Kazimierzu. Kuchnia polska na każdą kieszeń

Zamknij