Craft&Kumpel Beer Atelier – piwo kraftowe przy Rynku we Lwowie

Turyści przyjeżdżający do Lwowa kojarzą zwykle przede wszystkim trzy miejscówki z craftowym piwem – Teatr Piwa Pravda, Varka Craft Beer Bar i pub Choven. W ten weekend przy Rynku 18 we Lwowie oficjalnie otwarto nowy lokal z craftowym piwem prowadzony przez dobrze znaną sieć będącą m.in. właścicielem Restauracji Baczewskich we Lwowie – Kumpel Group. Jak wygląda nowa miejscówka – Craft&Kumpel Beer Atelier – na mapie lwowskich lokali?


 

Craft&Kumpel – wystrój i lokalizacja

Od dłuższego czasu w ofercie lokali prowadzonych przez Kumpla pojawiały się piwa kraftowe sprzedawane również w butelkach. Jakiś czas temu sieć otwarła nowy lokal Craft&Kumpel przy ul. Kulparkowskiej 200a. Ten ostatni z racji położenia z oczywistych względów omijany jest przez turystów. Teraz podobny lokal otwarto w samym centrum miasta w opozycji do dobrze znanego Teatru Pravda.

 
piwo kraftowe na ukrainie
 

Craft&Kumpel to duży lokal podzielony na trzy piętra. Na piętrze usiąść można na masywnych fotelach przy stolikach i dużym “social table” lub wyjść na balkon z widokiem na lwowski ratusz. Parter to miejsce przeznaczone raczej dla szybszego spożywania trunków. Do tego piwnica przypominająca nieco piwnicę znaną z Restauracji Baczewskich przy Szewskiej. Lokal ma nowoczesno-industrialny i nieco hipsterski klimat. Uroku dodaje specyficzne oświetlenie.

 

Bar z craftem przy Rynku 18 we Lwowie może w zależności od potrzeb być również zamieniony w lokal dostosowany do imprez. Zapewniono tu wystarczającą miejsca dla tańczących i miejsce dla DJ-a. W Craft&Kumpel przy Rynku, wzorem innych lokali ze Lwowa, zadbano o kilka ciekawostek – łóżko w głównej sali i siedząca przy stoliku gorylica, rzeźby w sali na piętrze czy pokój “dla wtajemniczonych”. Poniżej dodatkowa porcja zdjęć z lokalu ale dla odwiedzających i tak najważniejsze jest to co w środku czyli…Craft&Kumpel – menu i ceny

Craft Kumpel Lwów
 

W Craft&Kumpel dostępnych jest kilkanaście rodzajów piwa – jasne galicyjskie, pszenne, Ale brązowy, Ale złocisty, India Pale Ale jasny, India Pale Ale ciemny, Hoppy Lager, Saison, Citra APA, New England IPA, Mosaic, Weizenbock, Wędzone, porter i Rye Stout. Większość z nich dostępna jest w kuflach o pojemności 0,33 litra w cenie 39 UAH niezależnie od rodzaju piwa.

 

Ale sprzedawane są w rozmiarach 0,4 i 0,85 litra (odpowiednio 43 i 81 UAH), a pszenne i jasne również w popularnym rozmiarze 0,5 litra. W sprzedaży również degustacyjny zestaw sześciu rodzajów piwa Grupy Kumpel za 62 UAH. W restauracji można skorzystać z pomocy piwnego sommeliera.

 
piwo craftowe we lwowie
 

Nowa miejscówka serwuje też jedzenie. Większość przygotowanych tu potraw podawanych jest w formie umożliwiającej spożywanie ich przez kilka osób. W menu m.in. trzy rodzaje sałatek, paluszki z kurczaka z sezamem(67 UAH), skrzydełka z kurczaka (58 UAH), miniaturowe burgery (z cielęciną, udkiem z kurczaka lub schabem w cenie 45 UAH lub w zestawie trzech burgerów za 125 UAH).

 

W menu również zestawy pierogów odpowiednio po 69 lub 78 UAH, a także na przykład duety zup po 45 i 68 UAH. Znalazło się miejsce dla nieco bardziej standardowych przekąsek piwnych – tu w postaci suszonego mięsa z kurczaka, indyka, cielęciny i schabu za 92 UAH i suszonych ryb gromadnika, kilki i sardynek (65 UAH).

 
Piwo craftowe we Lwowie
 

Jako zakąski do piwa również zestawy przekąsek dla większych grup osób – cztery sery o wadze 400 gramów za 290 UAH, 1800 gramowy zestaw mięs za 650 UAH czy nawet 2,3 kg mięsa za 790 UAH w tym schab, indyk, żeberka, polędwica z ziemniakami, warzywami i sosami.

 

W sprzedaży też miniaturowe szaszłyki, a także kulki ziemniaczane z cielęciną (58 UAH), z grzybami (72 UAH) czy bryndzą i szpinakiem (72 UAH). W menu falafel (72 UAH), wegański stek z kalafiorem za 98 UAH, a także małże (z curry lub z warzywami) za 110 UAH. Dla miłośników mięsa na przykład żeberka.

 
Piwo craftowe we Lwowie
 

Poza tym standardowe menu napojów bezalkoholowych – kawa latte za 50 UAH, litrowa lemoniada za 70 UAH, czajnik herbaty za 65 UAH. Desery w granicach od 50 do 99 UAH. Mocniejszy alkohol na przykład w postaci wódek Baczewski, likierów czy whisky. Przy barze oryginalne koktajle piwne jak na przykład Deser Piwny z ciemnym piwem, orzechowym Baczewskim i skondensowanym mlekiem.


Craft&Kumpel – podsumowanie

craft we lwowie
 
Piwa w Craft&Kumpel nie zadowolą może ortodoksyjnych craftowych neofitów ale stoją na odpowiednim poziomie. Jeśli chodzi o jedzenie to zwykle nie mamy zastrzeżeń do posiłków i obsługi w lokalach prowadzonych przez Grupę Kumpel i w tym przypadku jest tak samo.

 
Miłym akcentem znanym też chociażby z La Grillia w Truskawcu, jest podawanie gumowych rękawiczek do dań, które mogą pobrudzić ręce. W pakiecie również mokra chusteczka do wytarcia twarzy czy rąk.
 

piwo we lwowie
 

Wizyta w lokalu to możliwość skosztowania wielu nowych gatunków piwa w przystępnej cenie nawet mimo niskiego kursu złotówki we Lwowie. W podobnego rodzaju miejscówce w Polsce za rozlewanego crafta o pojemności 0,5 litra płaci się nawet w granicach 12-20 zł.

 

Nowy Kumpel przy Rynku 18 to pozycja dla tych, dla których klimat w Chovenie stoi na zbyt niskim poziomie, a w Prawdzie czują się przytłoczeni tłumem i hukiem. W Craft&Kumpel jest nieco spokojniej, zwłaszcza na piętrze gdzie odnajdą się pewnie starsi goście.

 
Crafty we Lwowie
 

Craft&Kumpel w kamienicy Guttelerowskiej przy Rynku 18 jest lokalem, którego ciężko nie zauważyć przechadzając się po płycie głównego placu w mieście. Można płacić kartą, jest też WiFi. Funkcjonuje tu również sklepik, którego najważniejszym asortymentem jest większość ukraińskich kraftów warzonych przez Grupę Kumpel w cenie 40 UAH za butelkę.

 


 
Polecamy również: