Najdroższa restauracja we Lwowie. Jak to w końcu jest?

Najdroższa restauracja we Lwowie. Jak to w końcu jest?

Przeglądając niektóre relacje z wycieczek do Lwowa można przeczytać nie mające zbyt wiele wspólnego informacje na temat najdroższej restauracji we Lwowie. Niektórzy twierdzą, że najdroższym lokalem we Lwowie jest tak zwana restauracja “masońska”. Czy masońska to faktycznie najdroższy lokal we Lwowie? Wyjaśnijmy sobie to raz na zawsze.

 
Niektórzy blogerzy opisujący swoje wyjazdy do Lwowa łapią się na dość prosty chwyt marketingowy – atrakcję turystyczną nazywają później najdroższą restauracją we Lwowie. W wielu miejscach przeczytać można, że lokal znajdujący się w Rynku to wyjątkowa knajpa z wyszukaną kuchnią i wysokimi cenami. Czy rzeczywiście tak jest?

 
Może turyści przyjeżdżający do Lwowa oszołomieni są nietypowym sposobem wejścia do lokalu, może podoba im się stylizowany na masoński i ekskluzywny wystrój, a może naprawdę oryginalna toaleta, może nie mają porównania z cennikami pozostałych lokali w mieście. Trzeba powiedzieć sobie jasno – masońska restauracja (wbrew swojej pełnej nazwie w języku angielskim) nie jest najdroższym lokalem we Lwowie.

 

Jeśli kogoś wystraszyła umyślnie zawyżona cena w menu w stylu 55,20 zł za espresso (czyli teoretycznie o 20 zł więcej niż w Caffe Florian w Wenecji) i postanowił opuścić lokal to faktycznie może później twierdzić, że jest to najdroższa restauracja. Każdy kto ma nieco większe pojęcie o Lwowie to wie dobrze, że od cen wystarczy odliczyć jedno zero.

 

Atrakcją restauracji poza wystrojem, wejściem czy muzyką na żywo jest również negocjacja ceny po otrzymaniu rachunku. Jeśli nie czujecie się negocjatorami sprytnymi niczym Ed Bolian to ratunkiem jest karta Just Lviv It wydawana w każdym lokalu należącym do tej samej sieci co omawiana knajpka przy Rynku. Okazanie karty “zwalnia” z konieczności negocjacji.

 

Jakie są więc naprawdę najdroższe i najbardziej ekskluzywne lokale we Lwowie? Część z nich opisaliśmy w naszym zestawieniu najlepszych restauracji we Lwowie, części takich jak chociażby popularny 36 Po, Split Lounge, Safe w Bank Hotelu czy Grand Solie w Grandzie przybliżymy wkrótce.

 

Warto również pamiętać, że nawet najznamienitsze restauracje typu fine dining we Lwowie nie osiągają poziomu porównywalnych lokali w pozostałych atrakcyjnych turystycznie miastach Europy. Często są nawet tańsze niż casual dining w Rzymie, Paryżu, Londynie czy Krakowie. Tematowi cen w restauracjach we Lwowie i mitowi jakoby osiągnęły już “poziom jak w Polsce” poświęcimy osobny artykuł. Reasumując jednak – do najdroższych i najbardziej wyszukanych lokali we Lwowie zdecydowanie nie można zaliczyć restauracji w której dwudaniowy obiad z przystawką, deserem i napojem można zjeść za około 400 UAH.

 


 
Polecamy również: