Co i gdzie jeść we Lwowie? Kawiarnia Cabinet, Wynnyczenki 12, Lwów

W poszukiwaniu najlepszej kawiarni we Lwowie warto udać się dalej, niż obręb dawnych murów miejskich. Niedaleko lwowskiego Arsenału znajduje się kawiarnia Cabinet. Zjemy tu wyszukane desery oraz niezwykle smaczne dania serwowane w elegancki sposób, napijemy się wina i kawy. Jak wygląda menu i jak kształtują się ceny w kawiarni Cabinet we Lwowie?

 

Klimat i lokalizacja

Kawiarnia Cabinet we Lwowie to dość mało znana miejscówka przy d. ul. Stefana Czarnieckiego 12, dziś Wynnyczenki i cieszmy się z tego bowiem w przeciwieństwie od chociażby Strudel Haus nie trzeba czekać tu w kolejce na wolny stolik. Lokal wrócił na kawiarnianą mapę Lwowa pod koniec 2016 roku po kilku latach przerwy.

 

 

Kawiarnia to w gruncie rzeczy jedno ogromne pomieszczenie z gustowną antresolą, jest tu także mała niespodzianka – ukryty pokój. Wystrój lokalu przywodzi na myśl starodawną bibliotekę, ale poza książkami (w tym chociażby egzemplarzami Krzyżaków po polsku) wystawionymi na półkach (można je wypożyczyć!) ozdobami są tu jeszcze prześlicznie zdobione poręcze i kręte schody i klatka z pięcioma papużkami. Niedaleko od wejścia ustawione zostało działające pianino firmy Koch & Korselt. Charakteru miejsca dodają umieszczone w klatkach żyrandole pokryte – na szczęście sztucznymi – pajęczynami.

 

 

Wystrój kawiarni Cabinet we Lwowie utrzymany jest w stonowanych kolorach. Dodatkowych smaczków nadają lokalowi czerwone, kojarzące się z teatrem lub operą, fotele. Miłym akcentem są świece rozstawione w korytarzu prowadzącym do toalety. Niestety, nie zawsze są odpalone. Jak to zwykle we Lwowie bywa właściciele zapewniają, że wystrój odwołuje się do stylu -Austro-Węgierskiego.

 

W menu Cabinet jest wszystko, czego można się spodziewać – zupy, kanapki, placki lotaryńskie, kawy, lody, napoje mleczne, kawa, szeroki wybór herbat smakowych, a także alkohol.

 
 

Najwspanialsze jednak są desery oferowane w kawiarni. Słodkości oferowane we lwowskim Cabinecie przypominają trochę te, które w Krakowie zjecie w lokalu “Wyszukane desery braci Szewczenko”. Co więcej – w kawiarni Cabinet we Lwowie możemy zamówić słodycze i torty na specjalne okazje takie jak ślub czy urodziny albo po prostu – po to by umilić sobie pobyt we Lwowie. Warto. W Cabinecie jednak nie polecamy picia kawy.

 

Część odwiedzających odstraszają “wysokie” ceny, ale jeśli ktoś uważa, że jest tu drogo niech od razu wciśnie kombinację klawiszy Alt+F4 lub kliknie w niewielki X umieszczony w prawym górnym rogu ekranu.

 


 

Jeżeli jedziecie na wakacje i macie narzekać na kawę za 7 zł to lepiej zostańcie w domu. Niestety, wraz ze wzrostem popularności wyjazdów do Lwowa takie przypadki są coraz częstsze. Dodatkowo – jeśli kiedyś na lwowskiej ulicy spotkacie grupę wulgarnych, głośno zachowujących się ludzi możecie przyjąć, że to niestety nasi rodacy. Przykro to stwierdzać, ale Polscy odwiedzający Lwów powoli upodabniają się do trzody, która jeszcze kilka lat temu nawiedzała Kraków. Chodzi im o wyłącznie o tani alkohol i tanie dziewczęta. Czując się jak królowie, których stać na wszystko całkowicie zapominają o jakichkolwiek zasadach. Cóż, może wcale ich nie mają. Dość już tej dygresji, czas wrócić do cen w omawianym lokalu.

 

Za kawę latte płacimy tutaj 49 UAH, Irish Coffee kosztuje 75 UAH, cappuccino 45 UAH, espresso 36 UAH, a kakao 25 UAH. Dzbanek herbaty o pojemności 450 ml kosztuje 45 UAH, świeżo wyciskany sok pomarańczowy 60 UAH, a jabłkowy 40 UAH. Shake mleczny kosztuje tyle samo.

 

 

Ceny jedzenia też są zachęcające. Delikatne placki lotaryńskie kosztują 75 UAH, kanapka z kurczakiem i serem mozzarella 79 UAH, a za zupę zapłacimy 67 UAH. Gwóźdź programu – czyli delikatne desery – kosztują po 55 UAH. Dla porównania przypomnieć można, że deser w krakowskiej Alchemii od kuchni, która wyszukanym lokalem nie jest, kosztuje 15 zł, Irish Coffee 20, filiżanka herbaty 7, a zwykły kawałek tortu – 11 zł. Tosty w Mleczarni wyceniane są obecnie na 18 zł.

 

Podsumowanie


 

Obsługa jest uprzejma i bez problemu porozumiemy się z nią w języku angielskim. Karta dań również dostępna jest w języku angielskim. W lokalu obowiązuje zakaz palenia. W Cabinet we Lwowie można płacić kartą. W tygodniu kawiarnia czynna jest od 10:00 do 22:00. W piątki, soboty i niedziele godziny otwarcia Cabinet są przedłużone do 23:00 czasu miejscowego. Przez długi czas uważaliśmy Cabinet za najlepszą kawiarnię we Lwowie, ale po pojawieniu się Apteki Mikolascha tytuł ten utraciła :).

 

Polecamy również:


 

Dodaj komentarz