Od grudnia nowy pociąg ze Lwowa do Przemyśla

Końcówka roku to intensywny czas planowania nowych rozkładów kolejowych i nie inaczej jest w przypadku ukraińskiego przewoźnika Ukrzaliznycia. Ukraińska kolej dostosowała się do ogłoszonego niedawno rozkładu PKP i od 15 grudnia zamierza wprowadzić na stałe do rozkładu kolejne połączenie Lwowa z Przemyślem. Chodzi o codzienny pociąg, który ze Lwowa wyjeżdżać będzie o 16:20.

 

Od 15 grudnia w siatce ukraińskich kolei zaplanowane jest codzienne kursowanie pociągu numer 89, który do tej pory jeździł do Przemyśla tylko w weekendy. Pociąg wyjeżdżać będzie ze Lwowa o 16:20 czasu ukraińskiego stanowiąc tym samym bardzo dobre połączenie dla osób, które chcą na wieczór wrócić do Polski, a kursujący dotychczas pociąg wyjeżdżający o chwilę przed 13 polskiego czasu to dla nich zbyt wczesne połączenie.
 
Ukraińskie koleje argumentują wprowadzenie codziennego połączenia chęcią utworzenia codziennego kolejowego połączenia Lwowa z Berlinem za pomocą pociągu Przemyśl-Berlin utrzymywanego przez Polskie Koleje Państwowe.
 
W praktyce i tak wiadomo, że nowy codzienny kurs będzie wykorzystywany przez imigrantów pracujących w Polsce – odjeżdżający z Przemyśla pociąg łączy nadgraniczny obszar z Krakowem i Wrocławiem – miejscowościach w których pracuje wielu Ukraińców. Na stronach ukraińskich kolei jednak wciąż nie widzieliśmy nowego pociągu w wyszukiwarce połączeń. W jednym z poprzednich tekstów podpowiadamy jak kupić bilet na ukraiński pociąg Lwów Przemyśl i Przemyśl Lwów.

 

 
Polecamy również: