Dobre kantory we Lwowie. Kursy walut, gdzie kupić hrywny?

Dobre kantory we Lwowie. Kursy walut, gdzie kupić hrywny?

Kantor w nocnym klubie i restauracji Split, wejście od ul. Kopernika 3

By dojść do kantoru należy wejść do budynku klubu Split i wejść bezpośrednio po schodach. Kantor jest na wprost, jeszcze przed wejściem do recepcji klubu. Kursy całkiem dobre, ale można znaleźć nieco niższe. Zaletą kantoru w Splicie są długie godziny otwarcia. Kolejny kantor jest już po drugiej stronie ulicy koło kiosku. Kurs podobny.

Kantor w sklepie monopolowym, ul. Kopernika 28


Po wejściu do sklepu należy udać się na sam koniec pomieszczenia, po prawej stronie mijając ladę z tanią wódką. Kantor jest na samym końcu. Czynny w godzinach otwarcia monopolowego.

 

Kantor w sklepie jubilerskim, prospekt Szewczenki 14 (ul. Akademicka)

Jeden z kantorów w którym zwykle wymieniamy pierwsze pieniądze po przyjeździe samochodem do Lwowa ponieważ na ul. Akademickiej bardzo łatwo zaparkować. Kurs zwykle nie odbiega od lwowskiego standardu. Czasem dostaniemy tu 5 UAH więcej, niż w innych kantorach. Kolejny kantor znajduje się zaraz obok, po tej samej stronie ulicy idąc w stronę Kawiarni Szkockiej.

Kantor w salonie sieci Life, ul. Kniazia Romana 2 (ul. Batorego)

Następny kantor w okolicy centrum Lwowa. Tym razem ulokowany w salonie jednego z popularnych operatorów komórkowych. Ceny czasem nieco gorsze, niż w innych kantorach, ale różnica nie wyniesie więcej, niż 10 UAH.

 

Kantor na Rynku, Rynek 24

Kantor w samym centrum Lwowa. W Polsce można spodziewać się, że taka lokalizacja sprawi, że kursy nie będą korzystne. We Lwowie jest nieco inaczej. Kursy w żaden sposób nie odbiegają od standardów w mieście. W budynku obok – dosłownie drzwi w drzwi – jest drugi kantor. Można do niego iść, jak będzie kolejka w pierwszym.

Rozpisywanie większej liczby kantorów we Lwowie nie ma żadnego sensu. Kantory we Lwowie są dosłownie na każdej ulicy, dosłownie w każdym możliwym miejscu. Kantor znajdziecie w Forum Lviv, w centrum handlowym Roksolana zaraz koło sklepu Arsen, a nawet w sklepach z damską bielizną przy dawnej ulicy Sykstuska.

 

Polecamy również:


Powiązane wpisy

17 komentarzy do wpisu „Dobre kantory we Lwowie. Kursy walut, gdzie kupić hrywny?

 1. Nie prawdą jest że im dalej od granicy kurs jest lepszy. Jest dokładnie odwrotnie. Jade właśnie do Odessy i wymieniam we Lwowie. O kurs warto się targować ponieważ przy większej gotówce różnice są duże. Najlepszy jest zawsze zaraz za granicą

 2. Ten blog (jeszcze) nie jest ani o Odessie, ani o Kijowie czy jakimkolwiek innym miejscu. Jest o Lwowie i jego okolicach. W Złoczowie czy Tarnopolu kursy były dużo lepsze, niż tego samego dnia we Lwowie.

 3. W Odessie praktycznie niemożliwe jest sprzedać złotówki. Tam raczej w grę wchodzi euro lub dolary. Ja mając nawet korony szwedzkie nie za bardzo miałem co zrobić z tym fantem. Także dla wszystkich podrozujacych do Odessy polecam wymianę złotówek we Lwowie :)

 4. A o lotnisku ani słowa. Lądujemy o 3 rano i czym tu zapłacić za taksówkę do hotelu.

 5. Złotówkami albo kartą w Lviv Hotel Taxi albo kartą w Uberze. Informacje na temat kantorów na lotnisku są na stronie – uwaga tu niespodzianka – lotniska

 6. Nie mogę na stronie znaleźć nic na temat kantorów na lotniskach czy możesz podać linka do artykułu.

 7. Przyjadę w nocy do Lwowa na dworzec autobusowy. Czy są tam jakieś kantory całodobowe? Ewentualnie jakie inne całodobowe w samym centrum polecacie? Pozdrawiam

 8. Raczej się znajdą w okolicach, a jak nie to przy Akademickiej. Ogólnie rzecz biorąc jeśli chodzi o takie rzeczy jak taksówka czy coś zaraz po przejeździe to Uber lub Lviv Hotel Taxi i gotówka w pierwszych godzinach nie jest bardzo koniecznie potrzebna. Wiele razy też… płaciliśmy złotówkami :D

 9. Koniec swiata, czlowiek pisze bloga, a tu uwagi i pretensje, ze nie czyta w myslach wszystkich zainteresowanych… Nie moze byc, troche wysilku intelektualnego. Myslenie, wbrew obiegowej opinii nie boli! A jak ladujesz w srodku nocy we Lwowie i bedziesz potrzebowal kasy, to wymien sobie czlowieku troche w Polsce. Jak stracisz na kursie 2 albo 3 zlote, moze nie bedziesz glodowal do konca wyjazdu?
  Btw fajny blog, mnostwo ciekawych i przydatnych informacji ;) Pozdrawiam

 10. Dwa dni temu (10.04.18) przy Grodzkiej w Krakowie Hrywna zakupiona po 13zł, co dziwne kurs w ten dzień wychodził na 13,05zł.
  Fajny blog, artykuły przydatne, za miesiąc się wybieram do Lwowa i dobrze, że jest coś takiego w internetach.

  Pozdrawiam

 11. Niesamowicie dobry kurs! Zwłaszcza biorąc pod uwagę że w Galerii Krakowskiej i innych centrach handlowych w kantorze liczą sobie zwykle w granicach 17-19 zł

 12. w Katowicach hrywna cały czas w porównywalnych cenach. Aktualnie 13,30 zł/100 UAH (www.kantoreuropa.pl). Czy przy takiej cenie nadal bardziej korzystna jest wymiana we Lwowie? Pozdr.