Kantory w Truskawcu, kantory w Drohobyczu. Kursy walut i lokalizacje

Jak wygląda sprawa wymiany pieniędzy w Truskawcu? Czy w Truskawcu są kantory i jakie kursy wymiany złotówek na hrywny oferują? Gdzie najlepiej wymienić pieniądze jadąc do popularnego przedwojennego kurortu? Dziś o kantorach w Truskawcu, Drohobyczu i Borysławiu.

 

Każdy kto miał kiedyś przyjemność pojechać do miasta nad Pełtwią wie dobrze, że kantory we Lwowie znajdują się prawie na każdym kroku. Czy w pozostałych miastach obwodu lwowskiego jest podobnie? Podróżnych jadących na wakacje w sanatorium w Truskawcu (zob. atrakcje w Truskawcu) siłą rzeczy interesować będzie kwestia wymiany walut. Czy w miejscu gdzie diabeł mówi dobranoc jest tak samo jak we Lwowie? Łatwo zgadnąć, że nie. Ani w Truskawcu ani w Drohobyczu czy Borysławiu kwestia kantorów nie wygląda tak samo.

 
Kantory w Drohobyczu i Truskawcu
 

Kantory w Truskawcu znajdują się głównie w kilku jedynie miejscach. Przy drodze dojazdowej do miasta, przy kilku głównych ulicach i przy deptaku. Punkty wymiany walut w miejscowości nie konkurują ze sobą. W przeciwieństwie do Lwowa każdego dnia wszystkie z nich mają ten sam kurs. Kursy w kantorach w Truskawcu są gorsze niż w kantorach we Lwowie.

 
Jedziesz do Lwowa, Truskawca lub gdzieś dalej? Sprawdź oferty noclegów:Booking.com

 

Oczywiście w sąsiednich miejscowościach takich jak Borysław i Drohobycz również można znaleźć kantory bowiem na Ukrainę płynie wiele polskich złotówek przywożonych tam przez wracających do domu ale również nie ma ich tak wielu jak we Lwowie. Z powodu znacznej liczby turystycznych wyjazdów oraz dużej liczby ukraińskich emigrantów w Polsce złotówka jest bardzo pożądana i popularna. Wyjaśniamy również jakie pieniądze wziąć do Truskawca. Gdzie są najlepsze kursy?

 

Jeśli szukacie kantorów w trójkącie Drohobycz – Truskawiec – Borysław to najkorzystniejszym rozwiązaniem jest znalezienie kantoru w Drohobyczu. Nieco lepszy kurs niż w Truskawcu jest w Borysławiu. Gdy byliśmy w trzech wymienionych miastach kurs w Truskawcu wynosił 660 UAH za 100 PLN, w Borysławiu 665 a w Drohobyczu dostać można było nawet 670 UAH za 100 PLN czyli równowartość prawie 99 zł w hrywnach.

 

Gdzie najlepiej wymienić pieniądze jadąc do Truskawca? Dojazd do Truskawca dla większości podróżnych i tak prowadzi przez Lwów więc pieniądze najlepiej wymieniać w kantorach we Lwowie. Jeśli przyjechaliście do Truskawca zorganizowaną wycieczką podstawionym autobusem to i tak różnica całych 2 złotych na wymianie 100 złotych nie będzie wielką stratą.

 


 
Polecamy również: