Czy w Wiedniu mówią po angielsku? Czy w Austrii?

Wiedeń to popularna destynacja turystyczna ale nie każdy kto wybiera się do Wiednia rozmawia po niemiecku. Z tego powodu wiele osób planujących urlop w Wiedniu zastanawia się czy w Wiedniu mówią po angielsku. Czy w Wiedniu dogadam się po angielsku? Czy da się zwiedzać Austrię znając tylko język angielski? Sprawdźmy to!

    Czy w Austrii mówią po angielsku?

Jak wiadomo językiem urzędowym w Austrii jest język niemiecki. Czy oznacza to, że w Austrii nie mówią po angielsku? Oczywiście nie.

Według najnowszego rankingu “EF English Proficiency Index” z 2022 roku, Austriacy zajmują trzecie miejsce na świecie pod względem znajomości języka angielskiego jako obcego języka.

To oznacza, że pomimo przewagi języka niemieckiego jako języka narodowego, wielu Austriaków posiada umiejętność swobodnego posługiwania się językiem angielskim. Warto podkreślić, że w miastach takich jak Wiedeń, gdzie przepływ międzynarodowy jest duży, znajomość angielskiego jest powszechna.

Nie ma więc żadnych problemów by porozumiewać się po angielsku w hotelach, restauracjach czy u obsługi różnych atrakcji takich jak muzea w Wiedniu.

Znajomość języka angielskiego jest w Austrii dość powszechną umiejętnością, zwłaszcza w branżach związanych z turystyką, handlem, finansami i nauką.

W sektorze turystycznym, w którym Wiedeń jest jednym z głównych graczy, obsługa klienta w języku angielskim jest powszechna.

Podsumowanie: Czy w Wiedniu mówią po angielsku? Tak, choć niemiecki jest dominującym językiem, znaczna część Austriaków posiada umiejętność posługiwania się językiem angielskim, zwłaszcza w obszarach związanych z turystyką, biznesem i nauką. Warto również zauważyć, że Wiedeń jest miastem odwiedzanym przez bardzo wielu obcokrajowców więc znajomość angielskiego w popularnych turystycznych miejscach jest na dobrym poziomie.

Polecamy również: