Czy w Wiedniu można pić alkohol w miejscach publicznych?

Czy w Wiedniu można pić alkohol w miejscach publicznych?

Nic nie zachęca do sięgania po alkohol tak jak urlop dlatego też wielu Polaków jadących do Wiednia zastanawia się czy w Wiedniu można pić alkohol na ulicy. Czy w Wiedniu można pić alkohol w miejscach publicznych? Czy można pić piwo w Wiedniu na ulicy? Czy w Wiedniu na ulicy można pić wódkę? Czy wolno spożywać alkohol? Sprawdźmy to!

 

Wielu podróżnych jadących do Wiednia zastanawia się czy w Wiedniu można pić alkohol w miejscu publicznym na przykład w parku albo na ulicy. Jak brzmi odpowiedź na to pytanie? Twierdząco.
 
W Wiedniu można pić alkohol w miejscach publicznych i to zarówno piwo, wino jak i wódkę albo inne napoje alkoholowe.
 
Wyjątkami są środku komunikacji publicznej należące do Wiener Linien (tutaj ceny komunikacji publicznej w Wiedniu). W środkach komunikacji kolejowej spożywanie alkoholu jest dozwolone tylko w niewielkiej ilości.
 
W Wiedniu zabronione jest spożywanie alkoholu w celu dodania sobie animuszu przed awanturą lub dokonaniem innego czynu zabronionego. Dodatkowo obowiązują ostrzejsze kary za przestępstwa czy wykroczenia popełnione pod wpływem alkoholu, a w razie awantury służby porządkowe pojawiają się błyskawicznie.
 
Podsumowanie: czy w Wiedniu można pić alkohol? Tak, w Wiedniu można pić alkohol w miejscach publicznych, wyjątkiem są środki komunikacji publicznej w której zakaz spożywania alkoholu obowiązuje.

 
Polecamy również: