Ile dni na zwiedzanie Wiednia? Ile dni na Wiedeń?

Wiedeń jest jedną z najpiękniejszych stolic europejskich. Każdego roku przyjeżdżają tu dziesiątki tysięcy turystów. Wiele osób planujących wyjazd do Wiednia zastanawia się na ile dni jechać do Wiednia. Ile dni trzeba poświęcić na zwiedzanie Wiednia? Na jak długo jechać do Wiednia by zobaczyć wszystko?

 
Wiedeń to miasto pełne atrakcji. Zabytków, atrakcji, dobrych kawiarni i restauracji jest tu zdecydowanie więcej niż w wielu atrakcyjnych miastach w Europie. Oznacza to, że na zwiedzanie Wiednia trzeba przygotować nieco więcej dni niż na małe miasta.
 
Jeśli wybieramy się na krótki city-break do Wiednia przyjeżdżając późnym wieczorem w piątek i wyjeżdżając około południa w niedzielę to taki wyjazd niestety nie pozwoli na zobaczenie wszystkich najciekawszych miejsc.
 
Jeśli jesteśmy przygotowani na intensywne całodzienne zwiedzanie od samego rana do wieczora to w trzy pełne dni w Wiedniu uda nam się zobaczyć całkiem sporo.
 

 
Jeśli jednak chcemy zobaczyć więcej niż spacer po centrum, Pałac Schonbrunn, belweder, operę czy muzeum Kunsthistoriches Museum i mamy zamiar przejechać się na diabelskim młynie, zjeść w dobrych restauracjach z Przewodnika Michelin, odwiedzić słynną Cafe Central i Café Gloriette, zobaczyć wiedeński cmentarz, krypty, odwiedzić akwarium Haus des Meeres, przepłynąć się po Dunaju czy zwiedzić mniej znane muzea to na zwiedzanie Wiednia warto poświęcić więcej niż 3 dni.
 
Jeśli mamy pieniądze i czas na tygodniowy wyjazd do Wiednia to warto wygospodarować ten czas i przeznaczyć go na dogłębne poznanie miasta. Nie będziemy się nudzić. W wersji minimum na Wiedeń warto poświęcić przynajmniej 4-5 dni, ale to i tak za mało by zobaczyć i skosztować wszystkiego.

 
Polecamy również: