Przemyśl Lwów pociąg. Cena i bilety, czas przejazdu

Poświęciliśmy się po raz kolejny i zamiast przekraczania granicy pieszo w Medyce zdecydowaliśmy się na tani przejazd na trasie Lwów – Przemyśl pociągiem. Przejazd ze i do Lwowa pociągiem ma jedną zaletę – nie staje się w kolejce na granicy tak jak w wypadku przekraczania granicy samochodem. Czy warto z Przemyśla jechać pociągiem do Lwowa lub koleją wracać ze Lwowa do Polski? Ile kosztuje pociąg Przemyśl Lwów? Jaki jest czas przejazdu?

 • Gdzie kupić bilety na pociąg Przemyśl Lwów?
 • Ile kosztuje pociąg Przemyśl Lwów?
 • Czy warto jechać pociągiem do Lwowa?

Bilety na pociąg relacji Przemyśl – Lwów i Lwów – Przemyśl znaleźć można za pośrednictwem wyszukiwarki połączeń na stronach PKP Intercity, jednak zakup takiego biletu nie jest możliwy za pośrednictwem internetu. Przeglądając połączenia powrotne uważajcie – godzina wyjazdu ze Lwowa podana jest w czasie lokalnym, czyli godzinę później, niż polski czas. Bilet trzeba kupić w kasie dworca Lwów Główny, w kasie na dworcu w Polsce ale najłatwiejszy jest zakup biletów na pociąg na oficjalnej stronie ukraińskich kolei.

We Lwowie kasa z biletami na przejazdy międzynarodowe znajduje się po lewej stronie w głównej sali. Kasjerki na dworcu rzadko mówią po angielsku i nie rozumieją – lub udają – języka polskiego. Ostatecznie jakoś idzie się dogadać.

Do Przemyśla jedzie się pociągiem relacji Kijów-Przemyśl. Pociąg to jeden ze składów Hyundai HRCS2 zakupionych specjalnie na mistrzostwa Euro 2012, więc jest dość czysty, wyciszony i w dość dobrym stanie technicznym. Szeroki tor poprowadzony jest przez Medykę aż do dworca Przemyśl Główny. Jadąc pociągami z i do Przemyśla nie trzeba czekać na wymianę wózków.

Przejazd kilkudziesięciu kilometrów do Przemyśla trwa jednak zdecydowanie zbyt długo. Czas przejazdu pociągiem relacji Przemyśl – Lwów to aż 2 godziny i 55 minut. To rozkładowy czas, zwłaszcza obecnie zdarzają się bardzo duże opóźnienia sięgające nawet kilku godzin.

Powrotny pociąg ze Lwowa zatrzymuje się w Mościskach, a następnie na przejściu granicznym w Medyce. Wprawdzie nie trzeba ustawiać się w kolejce do przejścia granicznego, wysłuchiwać krzyków niezadowolonych osób w kolejce czy moknąć na deszczu, jednak sama podróż i tak zajmuje sporo czasu.

Przejazd ze Lwowa trwa nieco ponad dwie godziny w niektórych wypadkach w przypadku porannego pociągu odjeżdżającego ze Lwowa o 7:55 czas dojazdu to niespełna 3 godziny. To dość długo biorąc pod uwagę jaka odległość jest do pokonania i to, że trzeba dostosować się do rozkładu i wcześniej dojechać jeszcze na dworzec.

Znaczną zaletą przejazdu pociągiem Przemyśl Lwów są dosyć uproszczone kontrole celne. By nie przedłużać procedury celnicy sprawdzają torby jedynie wyrywkowo, więc przy odrobinie szczęścia nie będziecie musieli pokazywać nikomu zawartości bagaży. Do zalet można zaliczyć też ładne widoki na zapuszczone podlwowskie wsie i miasteczka albo na gigantyczne flagi UPA wetknięte w centralnych punktach miejscowości.

Ile kosztuje pociąg Przemyśl Lwów?

Szalejąca inflacja i podwyżki cen biletów nie ominęły niestety naszego bratniego narodu ukraińskiego. Cena biletu na pociąg Przemyśl-Lwów w drugiej klasie to 352,56 UAH za bilet normalny czyli około 42 złotych. Miejsca w pierwszej klasie są trochę droższe, kosztują 844 UAH czyli około 99 złotych.

Koszt biletu na pociąg to jedynie około 40 złotych od osoby za drugą klasę. Tyle samo ile biorą kierowcy busów czekających w Medyce z tą tylko różnicą, że prywatnym busem dojedziecie do Lwowa nieco szybciej, a i miejsce docelowe czasem można negocjować z kierowcą i nic nie stoi na przeszkodzie by dowieziono nas do centrum miasta. Zwykłą marszrutką ze Lwowa do Szegini można dojechać za jakieś 15 złotych w czasie porównywalnym do przejazdu koleją jednak pozostaje wtedy jeszcze kwestia przekroczenia granicy piechotą i dalszy dojazd do Lwowa.

Wyjazd pociągiem nie ma przewagi jeśli chodzi o koszta. Jeśli jedziecie koleją do Przemyśla to po samochód pozostawiony na parkingu strzeżonym w Medyce można dojechać stąd busem za 2 złote ze zrujnowanego “dworca autobusowego”. By do niego dojść wystarczy zejść w dół do przejścia podziemnego pod peronami i skręcić w prawo. W lewą stronę dochodzi się do budynku dworca.

 
pociag przemysl lwow

Patrząc na tłumy, które udają się do kasy po przyjeździe pociągu ze Lwowa lepiej wcześniej kupić bilet przez internet, niż stać w kolejce. Podróż trwa jednak dość długo, więc zdecydowanie lepiej do Przemyśla lub Medyki dojeżdżać po prostu własnym samochodem. Szkoda tylko, że w mieście nie ma strzeżonego parkingu podziemnego.

Przejazd pociągiem czy to z Przemyśla do Lwowa czy ze Lwowa do Przemyśla nie jest drogi i jeżeli bierzecie pod uwagę dalszą podróż koleją po Polsce to jest to dobry sposób podróży. Jeśli jednak i tak dojeżdżacie do Przemyśla samochodem to wygodniejsze i znacznie elastyczniejsze może okazać się piesze przejście granicy. Warto jednak pamiętać, że na trasie Przemyśl-Lwów i Lwów-Przemyśl obecnie zdarzają się spore opóźnienia więc podróż może zająć więcej czasu niż piesze przekroczenie granicy i dojazd busem.

Ważne informacje:

 • Bilety na pociąg Przemyśl Lwów można kupić na oficjalnej stronie internetowej ukraińskich kolei
 • Bilet II klasy to koszt około 42 zł, a I klasa kosztuje 99 zł
 • Na trasie do Lwowa mogą obecnie zdarzać się duże opóźnienia pociągów

Polecamy również:

4 komentarze do “Przemyśl Lwów pociąg. Cena i bilety, czas przejazdu”

 1. Cześć!
  Artykuł nie jest najstarszy, ale zawiera błędy. Bilety na pociągi Kijów – Przemyśl – Kijów można kupić przez internet na stronie Kolei Ukraińskich (https://booking.uz.gov.ua/en/) Czas jazdy IC+ do Lwowa to niecałe 2h, trochę dłużej jedzie nocny pociąg do Odessy i drugi sypialny do Lwowa. Wypadałoby sprostować, bo fajnie się czyta bloga :)

 2. Dzięki za ten głos. Wiemy – można kupić ale ogólnie nie płacilibyśmy kartą na ich stronie bo to jednak Ukraina. Link zostawimy jednak :). Jechaliśmy tym pociągiem. W tym tym ze zdjęcia i przejazd trwał dokładnie tyle, ile jest napisane. Wliczając w to niewytłumaczalne ponad 20 minut stania w Mościskach. Nigdy nie jest też powiedziane, że nie nastąpi na przykład przymusowe wypakowanie kogoś z pociągu bo ma albo zakaz wjazdu na Ukrainę albo nieważne dokumenty na wjazd do Polski (też się zdarzało).

  Przejazd busem za 2 złote do Medyki, piesze przejście i potem przejazd samochodem albo prywatnym busem jest szybszy i często tańszy. Raz pojechaliśmy z sympatycznym gościem ze Lwowa co wracał z zakupów w Przemyślu. Zgadaliśmy się jeszcze po polskiej stronie i przewiózł 3 osoby do Lwowa za 10 złotych od osoby. Prywatne busy jak się umie negocjować to też około 20 zł od osoby. Ale fakt – na “wejściu” rzucają kwoty z kosmosu.

  Przy dobrych wiatrach taki dojazd jest do ogarnięcia w nieco ponad godzinę jak jest kierowca, któremu się spieszy. Ten sposób jest też najlepszym wyjściem jak się jedzie grupą osób – 7 osób+kierowca pojedzie prywatnym busem za 100 zł do Lwowa czyli po 16 zł od osoby licząc dojazd od dworca w Przemyślu w dowolne miejsce we Lwowie. A jak ktoś chce oszczędzić to zawsze są jeszcze tańsze marszrutki. Taniej i szybciej niż pociąg i nie ma niebezpieczeństwa opóźnień z różnych losowych przyczyn.

  W tekście mowa wyłącznie o pociągach szerokotorowych Przemyśl – Kijów, Kijów – Przemyśl. Nocny pociąg z Krakowa do Lwowa to już w porównaniu do pieszego przejścia i pociągu Przemyśl – Lwów wręcz kolosalne pieniądze w porównaniu do opisywanego sposobu.

 3. A ja mam pytanie czy jest komunikacja między pociągiem Przemyśl-Lwów a innymi pociągami PKP intercity? Teoretycznie mam 18 minut na przesiadkę w Przemyślu, ale w razie spóźnienia chciałbym wiedzieć, że pociąg do Lwowa zaczeka.

 4. Pociągi do Lwowa jadą po wschodnim szerokim torze i obsługiwane są przez Ukrzaliznycię, a nie przez PKP

Możliwość komentowania została wyłączona.