Zamek Rabsztyn cennik w 2024. Ile kosztuje zwiedzanie?

Po wielu miesiącach remontu i rekonstrukcji Zamek Rabsztyn jest już otwarty dla zwiedzających. Wielu turystów zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie zamku Rabsztyn koło Olkusza. Jaki jest cennik zwiedzania ruin zamku koło Olkusza? Jaki jest cennik biletów na zwiedzanie Zamku Rabsztyn w 2024 roku? Sprawdźmy ile to kosztuje!

  • Gdzie jest Zamek w Rabsztynie?
  • Ile kosztuje zwiedzanie Zamku Rabsztyn?

Zamek w Rabsztynie to malowniczo położone ruiny znajdujące się na Wzgórzu Rabsztyńskim kilka kilometrów od centrum Olkusza. Zamek wywodził się z I połowy XIV wieku lecz niestety warownia została zniszczona w czasie Potopu Szwedzkiego przez wycofujące się wojska agresora.

Przez lata ruiny zamku zostały do pewnego stopnia zrekonstruowane i są dostępne do zwiedzania. Ze względu na niewielką odległość od Krakowa wyjazd na zwiedzanie Zamku Rabsztyn to popularna atrakcja. Jaki jest cennik zwiedzania?

Jeśli zastanawiacie się ile trzeba zapłacić za zwiedzanie Zamku Rabsztyn to odpowiedź na to pytanie zależy od tego czy wybieracie się na zwiedzanie w dni powszednie okresie od wtorku do piątku czy w weekend . Cena biletów zależy od dnia w którym wybieramy się na zwiedzanie.
 
W tygodniu zamek dostępny jest do zwiedzania w dniach od wtorku do piątku. Cennik wygląda następująco. Bilet normalny to w cenniku koszt wynoszący 15 złotych, a ulgowy kosztuje 10 zł. Usługa przewodnika to koszt 60 zł, a audioprzewodnik kosztuje 5 zł.
 
W soboty i niedziele oraz święta jest drożej. Cennik weekendowo-świąteczny to koszt 20 zł za bilet normalny i 14 zł za bilet ulgowy. Możliwe jest zwiedzanie z przewodnikiem w soboty i niedziele. Przewodnicy dostępni są w sezonie o 11:00, 13:00, 15:00 i 17:00, a poza sezonem o 11:00, 13:00 i 15:00.

Podsumowanie: jaki jest cennik Zamku Rabsztyn koło Olkusza? Cena biletu normalnego to 15 lub 20 zł, a ulgowego 10 lub 14 zł. Podane powyżej ceny pochodzą z cennika dostępnego na jesień 2023 roku. W przyszłości mogą być nieco wyższe.

Ważne informacje:

  • Zamek Rabsztyn to ruiny położone na wzgórzu sięgającym 427,5 metra
  • Cennik zwiedzania Zamku Rabsztyn zależy od dnia tygodnia

 
Polecamy również: