Do której jest otwarty Wawel? Do której wstęp? Godziny otwarcia

Do której jest otwarty Wawel? Do której wstęp? Godziny otwarcia

Wawel jest jedną z największych atrakcji turystycznych nie tylko samego Krakowa ale i całej Polski. Każdego dnia na zamku pojawiają się setki albo i tysiące ludzi. Wiele osób jadących do Krakowa zastanawia się do kiedy jest otwarty Wawel. Do której czynne jest muzeum i samo Wzgórze Wawelskie? Jakie są godziny otwarcia? Sprawdźmy to!

 

Jeśli szukacie odpowiedzi na pytanie jakie są godziny otwarcia Wawelu to jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma. Wawel to nie tylko Zamek Królewski ale też na przykład Katedra Wawelska oraz samo wzgórze. Tekst więc będzie bardziej złożony.
 

Godziny otwarcia Wzgórza Wawelskiego to od 6:00 do 19:00 jesienią we wrześniu ale w każdym miesiącu godziny otwarcia mogą być nieco inne.

 
Katedra Wawelska, Dzwon Zygmunta i Groby Królewskiego to jeszcze inne godziny otwarcia. Od poniedziałku do soboty czynna jest w godzinach od 9:00 do 17:00, a w niedziele od 12:30 do 17:00. Muzeum Katedralne czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 17:00. Krypta czynna jest od od 9:00 do 17:00.
 
Tutaj również przed podróżą i wyjazdem na zwiedzanie warto upewnić się i sprawdzić aktualne godziny otwarcia na oficjalnej stronie Katedry Wawelskiej.
 
Centrum Promocji i Informacji na Zamku czynne jest we wrześniu 2021 roku od godziny 9:00 do 17:00, a kawiarnia, sklepik i toalety do 18:00.
 
Kasy o numerach 1-3 czynne są od 9 do 16:30, a przy Bramie Herbowej od 9:00 do 12:15 w poniedziałki i od 9:00 do 16:15 w pozostałe dni.
 
Konkretne wystawy i atrakcji również mają różne godziny otwarcia. Szczegółowe godziny otwarcia są dostępne na oficjalnej stronie zamku i muzeum. Przed podróżą warto je sprawdzić bowiem mogą zmieniać się z miesiąca na miesiąc.

 
Polecamy również: