Ile kosztuje zwiedzanie Zamku Pieskowa Skała. Cena biletów

Ile kosztuje zwiedzanie Zamku Pieskowa Skała. Cena biletów

Wyjazd do Ojcowa i okolic na spacer po Ojcowskim Parku Narodowym to popularna rozrywka zarówno wśród krakowian jak i turystów przyjeżdżających z dalszych regionów. Wśród atrakcji Ojcowskiego Parku Narodowego wymienić można m.in. Zamek w Pieskowej Skale. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie zamku w Pieskowej Skale. Po ile są bilety na Zamek Pieskowa Skała?

 

Podobnie jak w przypadku zwiedzania Wawelu w Krakowie tak i w przypadku Pieskowej Skały ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje zwiedzanie Zamku w Pieskowej Skale. Istnieje kilka różnych wariantów tras zwiedzania i kilka różnych cen biletów.

Wśród dostępnych opcji zwiedzania jest Muzeum I i II piętro oraz trasy zewnętrzne. Taki bilet to koszt 24 zł za bilet normalny i 18 zł za bilet ulgowy. W cenie zwiedzania ekspozycje stałe, Historia Zamku, trasa zewnętrzna oraz ogród. Istnieją też bilety rodzinne korzystniejsze w zakupie w przypadku wizyty całą rodziną.
 
Drugą z tras dostępnych do zwiedzania jest trasa zewnętrzna z przewodniem. Trasa zewnętrzna to koszt 14 zł za bilet normalny i 12 zł za bilet ulgowy. W cenie dziedziniec, lamus, dorotka i ogród włoski.
 
Do zwiedzania dostępny jest jeszcze inna trasa składająca się z dziedzińca, lamusa i dorotki za 11 zł za bilet normalny i 9 zł za bilet ulgowy. Możliwe jest też zwiedzanie samych dziedzińców za 8 zł za bilet normalny i 6 zł za bilet ulgowy. Te trasy dostępne są od środy do piątku.
 
W weekendy oraz w święta dostępne są trzy warianty biletów. Pierwszy za 24 zł za bilet normalny i 18 zł za ulgowy z ekspozycjami, historią zamku i trasą zewnętrzną z ogrodem. Drugi za 28 zł za bilet normalny i 22 zł za bilet ulgowy z ekspozycjami, galerią malarstwa angielskiego, trasą zewnętrzną i ogrodem oraz trzeci wariant zwiedzania trasy zewnętrznej o ogrodów za 14 zł za normalny i 12 zł za ulgowy. Niezmiennie wstęp na same dziedzińce jest możliwy za 8 zł za bilet normalny i 6 zł za bilet ulgowy.
 
Kiedy Zamek w Pieskowej Skale można zwiedzać za darmo? Darmowym dniem zwiedzania jest wtorek z bezpłatnym wstępem do ekspozycji Historia Zamku oraz Galerii Malarstwa Angielskiego oraz dziedzińców.
 
Ceny zwiedzania o których piszemy znajdują się w cenniku aktualnym na okres lata 2021 roku, więc jeśli planujecie przyjazd do Pieskowej Skały w innym okresie i czytacie ten tekst później to warto jeszcze upewnić się przeglądając cennik zamku na oficjalnej stronie internetowej muzeum.

 
Polecamy również: