Ile kosztuje zwiedzanie Auschwitz w Oświęcimiu? Cennik 2022

Ile kosztuje zwiedzanie Auschwitz w Oświęcimiu? Cennik 2022

Tereny byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu są jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie. Przyjeżdżają tu zarówno turyści z Polski jak i zagraniczni turyści odwiedzający muzeum przy okazji pobytu w Krakowie. Wiele osób zastanawia się jaki jest cennik muzeum Auschwitz w Oświęcimiu. Ile kosztuje zwiedzanie Auschwitz?

 

Miejsce Pamięci Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu jest mimo swojej mrocznej historii jedną z największych atrakcji turystycznych w okolicy. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie terenów obozu.
 
Jeśli szukacie cennika muzeum to mamy dla Was wiadomości. Ile kosztuje zwiedzanie? Indywidualne zwiedzanie terenów dawnego obozu jest darmowe ale konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie terminu na stronie muzeum. Zwykle miejscówek jest bardzo dużo więc nie ma problemu z tym by samodzielnie zwiedzić byłe tereny obozowe.
 


 

Drugą, nieco jednak bardziej kosztowną opcją, jest zwiedzanie terenu dawnego obozu Auschwitz z przewodnikiem. Nie należy ono do tanich. Jeśli zdecydujecie się na wycieczkę z przewodnikiem to budżet na wyjazd do Oświęcimia trzeba rozszerzyć o 75 złotych za bilet normalny lub 65 złotych za bilet ulgowy. Nie jest to więc niska cena biletu.
 
Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu czynne jest od 8:00 ale zamknięcie zależy od pory roku. W sezonie turystycznym czyli w czerwcu, lipcu i sierpniu czynne do 19:00.
 
We wrześniu, kwietniu i maju do 18:00, październiku i marcu do 17:00, listopadzie i styczniu do 15:00, w grudniu tylko do 14:00. Warto jednak pamiętać, że obowiązują limity ilościowe darmowych biletów oraz w ciągu dnia są godziny w których odbywają się tylko wycieczki z przewodnikami.

 
Polecamy również: