Ile kosztuje zwiedzanie Zamku Krzyżtopór. Cena biletów

Ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe są jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie. Wielu turystów zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Sprawdźmy więc cennik biletów na zwiedzanie ruin rezydencji z lat 1627-1644.
 
Rzut oka na cennik zwiedzania Zamku Krzyżtopór pozwala zauważyć, że istnieją dwa cenniki. Jeden to cennik biletów na sezon turystyczny, a drugi na okres poza sezonem. Sezon trwa od 1 kwietnia do 31 października, a okres poza sezonem ustalono na okres od 1 listopada do 31 marca. Ile kosztują bilety?
 
W sezonie bilet normalny to koszt 12 złotych, a bilet ulgowy to koszt 9 złotych. Istnieją też bilety grupowe oraz zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Bilet dla niepełnosprawnych w sezonie i poza sezonem to kosz 6 złotych.
 
Poza sezonem koszt biletu normalnego to 10 zł, a bilet ulgowy kosztuje 7 złotych.
 
Czy Zamek Krzyżtopór można zwiedzać za darmo? Uprawnionymi do darmowego zwiedzania są oczywiście radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Rady Powiatu Opatowskiego i Rady Gminy Iwaniska, a także mieszkańcy gminy Iwaniska, uczniowie szkół na terenie gminy Iwaniska, dzieci do 6. roku życia i jeszcze kilka innych wyjątków o których przeczytacie na oficjalnej stronie zamku.
 
W cenniku również możliwość nocnego zwiedzania. Koszt 25 złotych od osoby przy ofercie dla minimum 20 osób. Nocne zwiedzanie od kwietnia do sierpnia w godzinach od 21 do 23, a od września do końca listopada w godzinach od 20 do 22:00.
 
W cenniku zamku również zwiedzanie z przewodniem, sesje fotograficzne czy Noc z duchami. Cennik który opisujemy ważny jest latem 2021 roku więc jeśli czytacie ten tekst nieco później to ceny biletów warto zweryfikować jeszcze na oficjalnej stronie zamku.

 
Polecamy również: