Czy na Dominikanę potrzebny jest paszport czy dowód 2021?

Dzięki zdrowemu podejściu do dokumentów wymaganych od turystów Dominikana staje się nowym hitem wśród turystów z wielu krajów – w tym z Polski. Wiele osób zastanawia się jakie dokumenty potrzebne są przy wyjeździe na Dominikanę. Czy na Dominikanę potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty? Czy na Dominikanę potrzebna jest wiza dla Polaków? Oto wymagane dokumenty 2021.

 
Dominikana czyli Republika Dominikańska to drugie co do wielkości państwo leżące na Morzu Karaibskim. Większość Dominikany znajduje się na wyspie Haiti. Raj wakacyjny w Ameryce Środkowej staje się coraz bardziej popularną destynacją wśród turystów z Polski.
 
Wiele osób zastanawia się jakich dokumentów potrzeba na Dominikanę. Łatwo zgadnąć, że Dominikana nie znajduje się w Unii Europejskiej więc o wyjeździe na sam dowód osobisty można pomarzyć. Dominikana nie jest też w Strefie Schengen więc należy spodziewać się kontroli granicznych. Jakich dokumentów potrzebują Polacy jadący na Dominikanę?
 
Dokumentem koniecznym do wyjazdu na Dominikanę jest paszport. Jakie są inne wymagane dokumenty? Czy na Dominikanę potrzebna jest wiza? Nie. Polacy jadący na Dominikanę nie muszą mieć wizy wjazdowej. Polacy mogą przebywać w Dominikanie na podstawie tak zwanej karty turystycznej ważnej 30 dni. Można ją potem przedłużyć o kolejne 60.
 
Czy na Dominikanę potrzebny jest test? Nie. Na Dominikanę podróżuje się całkowicie normalnie. Nie ma konieczności wykonywania żadnych testów ani legitymowania się żadnymi covidowymi paszportami. Czy na Dominikanie jest kwarantanna? Nie ma. Nie potrzeba też żadnych dodatkowych szczepień.
 
Przed wyjazdem trzeba tylko wypełnić formularz znany jako e-ticket na stronie eticket.migracion.gob.do.

 
Warto przeczytać również: