Zanzibar – jak długo trwa lot na Zanzibar z Polski?

Z wiadomych przyczyn Zanzibar od pewnego czasu staje się popularną destynacją turystyczną. Wyjeżdżają tu przede wszystkim osoby, które tęsknią za powrotem do normalności. Wiele osób zastanawia się ile trwa lot na Zanzibar. Jak długo leci się na Zanzibar? Ile trwa lot z Polski? Sprawdźmy to!
 

Zanzibar stał się popularnym kierunkiem urlopowym i sytuacja z lotami na Zanzibar uległa zmianie chociaż i tak nie jest różowo. Jeśli chcemy kupić bilet na Zanzibar na wolnym rynku to bezpośrednie loty będą raczej niemożliwe.

 
Z Polski na Zanzibar polecieć można z Gdańska, Katowic czy Warszawy ale wymagać to będzie zwykle przesiadki. Ile trwa lot na Zanzibar? Przez brak bezpośrednich połączeń lot na Zanzibar nie należy do najkrótszych. Z Wrocławia, Krakowa czy Warszawy podróż zajmie około 22 godzin. Lot z 2 przesiadkami zajmie nieco więcej – nawet do 24 godzin.
 
Taniej i szybciej polecieć na Zanzibar na przykład z Berlina ale też wymaga to przesiadki. Ile trwa lot? Podróż wybierając lot z Berlina z jedną przesiadką cała podróż zajmie od 13 do 19 godzin. Ze względu na długość podróży na Zanzibar wyjazd na rajską wyspę lepiej zaplanować z miejsca, które zapewnia bezpośrednie loty na lotnisko Abeid Amani Karume International Airport o symbolu ZNZ albo zmusić się do skorzystania z ofert biur mogących dysponować czarterowym lotem bezpośrednim. Bezpośredni lot czarterem z biura turystycznego może okazać się tańszy, a na 100% będzie szybszy i mniej uciążliwy.
 
W razie czego warto pamiętać, że na lotnisko ZNZ bezpośrednio da się polecieć m.in. z Moskwy, Kijowa, Stambułu, Frankfurtu, Amsterdamu, Brukseli, Mediolanu i Rzymu, a także na przykład ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 
Polecamy również: