Atrakcje dla dzieci w Krakowie TOP 10. Ciekawe miejsca

Atrakcje dla dzieci w Krakowie TOP 10. Ciekawe miejsca

Kraków kojarzy się głównie z rozrywkami dla dorosłych ale nie wszyscy turyści podróżują samodzielnie. Czasem na wakacjje trzeba wziąć też dzieci. Wiele osób zastanawia się co robić z dzieckiem w Krakowie. Czy w Krakowie są jakieś atrakcje dla dzieci? Oto ciekawe atrakcje dla dzieci w Krakowie pod dachem i na wolnym powietrzu. Idealne zarówno na ferie jak i na wakacje 2021 i 2022.

 


Zoo w Krakowie

Zoo w Krakowie
 
Nie każde miasto w Polsce może pochwalić się posiadaniem ogrodu zoologicznego. Kraków należy do tych miast, które mogą. Wypad do zoo w Krakowie jest jedną z ciekawszych atrakcji dla dzieci chociaż i dorosłym może się spodobać. Ogród Zoologiczny w Krakowie założono już w 1929 roku. Dziś może pochwalić się ponad 260 gatunkami zwierząt i około 1500 różnych osobników. Tutaj przeczytacie więcej o zoo w Krakowie.

 


Podziemia Rynku


 
W Krakowie wiele jest najróżniejszych muzeów ale nie każde nadaje się dla dzieci. To za to nadaje się wyjątkowo dobrze. Od pewnego czasu w Polsce modne są podziemne trasy. W Krakowie taka znajduje się pod płytą Rynku Głównego i Sukiennic. Podziemia Rynku w Krakowie nie są naszym zdaniem najlepszym muzeum w Krakowie ale dla rodzin z dziećmi nadają się idealnie ze względu na interaktywne ekrany i wiele zabaw. Tutaj więcej o Podziemiach Rynku w Krakowie, a tu dowiecie się kiedy podziemia Rynku można zwiedzać za darmo.

 


Place zabaw w parkach

Park Jordana w Krakowie
 
Kraków jest jednym z bogatszych miast dlatego też infrastruktura dla mieszkańców bywa tu lepiej rozwinięta niż na prowincji. Nic nie stoi na przeszkodzie by skorzystali z niej również przyjezdni. W Krakowie wiele jest parków w których postawiono na wiele atrakcji dla dzieci. Ciekawe place zabaw znajdziemy m.in. w Parku Decjusza na Woli Justowskiej, wokół Zalewu Nowohuckiego czy w słynnym Parku Jordana lub Parku Krakowskim. Tutaj zestawienie miejsc na spacer z psem lub dzieckiem w Krakowie.


Smocza Jama


 
Jeśli chcecie opowiadać dziecku głupoty o tym, że niby pod Wzgórzem Wawelskim żył smok pokonany przez króla Kraka albo jak to w komunistycznej bajce napisano przez Szewczyka Dratewkę to oczywiście możecie, jeśli nie to tym lepiej. Niezależnie co wybierzecie to u stóp Wzgórza Wawelskiego znajduje się dostępna do zwiedzania jaskinia zwana Smoczą Jamą. Tu więcej o zwiedzaniu Smoczej Jamy.

 


Smok Wawelski


 
Wychodząc ze Smoczej Jamy na bulwar pod Wawelem od razu natrafiamy na kolejną atrakcję – ziejącą ogniem rzeźbę Smoka Wawelskiego autorstwa naszego “ulubionego” rzeźbiarza. Nie da się ukryć – dla wielu rodzin z dziećmi cyknięcie zdjęcia przy rzeźbie dyskusyjnej urody jest jednym z najważniejszych elementów wycieczki do Krakowa. Niedaleko znajduje się też równie śliczny Pomnik Psa Dżoka.
 


Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema


 

Ogród doświadczeń imienia słynnego Lwowianina Stanisława Lema to jedna z największych atrakcji dla dzieci w Krakowie. Oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej pozwala na nauę przez zabawę. Pokazano tu najróżniejsze instalacje z zakresu optyki, mechaniki, hydrostatyki, akustyki czy magnetyzmu. Ogród pełen jest interaktywnych instalacji. Działa tu też planetarium. Oczywiście lepiej go zwiedzać gdy jest ładna pogoda. Koszt 13 zł za bilet normalny, 11 za ulgowy, 38 zł za bilet rodzinny.

 


Przejazd dorożką

Dorożka w Krakowie
 
Dzieci lubią koniki. Czy koniki lubią dzieci – tego nie wiemy bo nam nie powiedziały ale nie mają tu za dużo do gadania. Jednym z symboli Krakowa od dziesiątek lat są dorożki. Objazd całego miasta dorożką nie należy do najtańszych rozrywek ale na krótki przejazd stać prawie każdego turystę, zwłaszcza w okresie w którym zagranicznych turystów z wypchanymi portfelami jest w Krakowie jak na lekarstwo. Dorożki parkują na Rynku Głównym. Nie sposób przejść tak, by ich nie zauważyć. Tu więcej o dorożkach w Krakowie.

 


Kopalnia Soli w Wieliczce


 

Jedno z najsłynniejszych miejsc pod Krakowem. Kopalni soli nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Zwiedzanie nie należy do najtańszych ale na miejscu jest naprawdę sporo atrakcji. Sam zjazd pod ziemię to dopiero początek tego co ma do zaoferowania to miejsce.

 


Muzeum Lotnictwa Polskiego


 
A jeśli dzieci będą chciały pójść do muzeum lotnictwa? No to w Krakowie mogą. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie to ciekawy sposób na spędzanie czasu. Dzieci, nawet jeśli nie znają się na lotnictwie, to na samoloty i śmigłowce z chęcią popatrzą. Od czasu remontu Muzeum Lotnictwa Polskiego prezentuje się naprawdę ładnie. Tutaj więcej o zbiorach.


HistoryLand


 

HistoryLand to nasza ostatnia propozycja. Ekspozycja mieści się niedaleko Galerii Krakowskiej i dawnego budynku dworca. Do zobaczenia w środku najróżniejsze zabytki Krakowa i ważne wydarzenia w dziejach Polski zbudowane… z klocków Lego. Zobaczymy tu m.in. Sukiennice, Stocznie Gdańską, Wawel i ważne bitwy.

 
Warto przeczytać również: