Jaka waluta jest na Zanzibarze? Zanzibar pieniądze

Jaka waluta jest na Zanzibarze? Zanzibar pieniądze

Zanzibar staje się ostatnio jednym z popularniejszych kierunków urlopowych wyjazdów. Planując wyjazd wiele osób zastanawia się jaka jest waluta na Zanzibarze. Sprawdzamy jakie pieniądze są na Zanzibarze. Jakich pieniędzy używa się w Tanzanii?

 

Uważni czytelnicy wiedzą już gdzie znajduje się Zanzibar i że Zanzibar znajduje się w Tanzanii. Jaka obowiązuje waluta w Tanzanii? Od 1966 roku walutą Tanzanii jest szyling tanzański. Szyling tanzański dzieli się na 100 centów.
 
W obiegu pozostają monety o nominałach 50, 100, 200 i 500 szylingów oraz banknoty o nominałach 500, 1000, 2000, 5000 i 10 000 szylingów. Międzynarodowy skrót tanzańskiej waluty czyli kod ISO to TZS. Banknot 500 szylingów tanzańskich wart jest całe 80 groszy.
 
Jakie pieniądze wziąć na Zanzibar? Jeśli chcecie kupić szylingi tanzańskie w Polsce to być może uda Wam się je gdzieś kupić ale nie ma najmniejszej potrzeby. W Tanzanii szeroko akceptowalną walutą w miejscach turystycznych i nie tylko w nich jest dolar amerykański. Lepiej wziąć dość nowe banknoty, nie starsze niż banknoty dolarowe z 2009 roku.
 
Do Tanzanii można wziąć wziąć ze sobą dolary i to właśnie dolarami płacić w wielu miejscach. Oczywiście restauracje czy inne miejsca przygotowane pod turystów mogą mieć własny – nie zawsze korzystny – kurs wymiany dolarów na szylingi tanzańskie.

 
Polecamy również: