Czy Boże Ciało to dzień wolny? Czy wolne 3 czerwca 2021

Są takie dni w Polsce, które przy odpowiednim wybraniu dni urlopu umożliwiają nam utworzenie długich weekendów ze względu na pojawiające się wcześniej dni ustawowo wolne od pracy. Czy 3 czerwca jest jednym z takich dni? Czy w Boże Ciało jest dzień wolnego? Czy w Boże Ciało jest wolne od pracy i szkoły? Sprawdźmy to!

 
Dla wiernych kościoła katolickiego święto potocznie znane jako Boże Ciało jest jednym z ważniejszych dni w roku. Jest to tak zwane święto nakazane w które wierni mają obowiązek wyjścia na mszę do kościoła, jest to też dzień ustawowo wolny od pracy. Oznacza to, że w religijne święto w całej Polsce jest dzień wolnego i większość branż nie pracuje.
 
Wybierając wolne w piątek po Bożym Ciele można skorzystać z przedłużonego weekendu trwającego od czwartku do niedzieli. Boże Ciało jest dniem wolnym od szkoły i dla większości branż wolnym również od pracy.
 
Oczywiście są też takie branże, które nie mogą pozwolić sobie na dzień wolnego w środku tygodnia. To że Boże Ciało jest świętem i dniem ustawowo wolnym od pracy nie znaczy jeszcze, że każdy człowiek w Polsce ma wolne od pracy. Wolne ma jednak większość.

 
Polecamy również: