Zapiekanki Bieńczyckie – cena i godziny otwarcia

Turyści przyjeżdżający do Krakowa znają kilka “obowiązkowych” miejsc na kulinarnej mapie Krakowa, które koniecznie trzeba odwiedzić. Dla wielu osób jedną z takich pozycji są zapiekanki z Okrąglaka na Kazimierzu. Nie jesteśmy ich fanami ale za to przedstawiamy nieco inne miejsce, które wbrew pierwszym wrażeniom naprawdę warto odwiedzić. W Nowej Huckie w dzielnicy Bieńczyce działa bazar na którym serwowane są słynne zapiekanki bieńczyckie. Ile kosztują zapiekani na Placu Bieńczyckim? Jakie są godziny otwarcia? Dziś o ciekawostce z Nowej Huty.

 

Jeśli szukacie ciekawego miejsca w którym można odpocząć od zgiełku miasta to… Nowa Huta nadaje się ku temu całkiem dobrze. Wcześniej opisywaliśmy ciekawy staw przy ul. Kaczeńcowej. Stąd niedaleko na pachnący epokom komuny plac targowy, którego hitem jest niewielki lokal z zapiekankami utrzymany w ogólnej stylistyce otoczenia.

 


 

Nie ma co się oszukiwać – podobnie jak bary mleczne w Nowej Hucie tak i lokal z zapiekankami na bazarze w Bieńczycach nie prezentuje się zbyt oszałamiająco. Można nawet powiedzieć, że prezentuje się źle. Coś jednak sprawiło, że lokalik oferujący tylko jedno danie ma ponad 1000 ocen w usłudze Google.

 

Zapiekanki Bieńczyckie to niewielki lokal położony na bazarze. Sprzedawane są tu tylko zapiekanki. W przeciwieństwie do tych z Okrąglaka na Kazimierzu tutaj nie ma zbyt wielkiego wyboru dodatków. Do wyboru zapiekanka, zapiekanka z prażoną cebulą, a także sosy z tubki. Nic więcej.

 


Zapiekanki Bieńczyckie – cena i godziny otwarcia


 
Zapiekanki sprzedawane na bazarku w Bieńczycach smakują w naszej opinii lepiej od tych, które można zjeść na Kazimierzu, są jednak zdecydowanie mniejsze. Coś za coś – są za to… zdecydowanie tańsze. Cennik prezentuje się następująco: zapiekanka kosztuje 6 złotych. Do tego ketchup, musztarda, majonez, sos czosnkowy, sos gyros albo prażona cebulka. Można też za złotówkę dokupić sałatkę. W lokalu do kupienia też… Gorący Kubek albo kawa po 3 złote.

 

Zapiekanki Bieńczyckie czynne są od 9 do 19:00 w dniach od poniedziałku do piątku. W soboty czynne od 9:00 do 15:30. W niedziele lokalik jest nieczynny. Największym zaskoczeniem, poza długimi godzinami otwarcia, było dla nas to, że można tu płacić nie tylko gotówką ale również i kartą.

 
Polecamy również: