Czy na Ukrainę potrzebny test czy szczepienie?

Czy na Ukrainę potrzebny test czy szczepienie?

Wiele osób chce wrócić do normalności i pojechać do Lwowa na weekend. Niestety – zarówno powrót do Polski jak i wjazd na Ukrainę wiąże się z komplikacjami. Wiele osób zastanawia się czy osoby zaszczepione mogą jechać na Ukrainę. Czy na Ukrainę wystarczy szczepienie i certyfikat o szczepieniu? Czy na Ukrainę dla Polaków potrzebny jest test? Czy do Lwowa można jechać będąc zaszczepionym?

 
Wiele osób zastanawia się czy można normalnie jechać na Ukrainę. Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. By wyjechać na Ukrainę trzeba zrobić drogi test PCR i z jego wynikiem dopiero można pojechać na Ukrainę.
 
Lwów to Mekka wycieczek dla emerytów więc niektórzy – zwłaszcza zaszczepieni emeryci – zastanawiają się czy na zabawę do Lwowa można jechać bez testu mając zaświadczenie. Tutaj odpowiedź również jest negatywna.
 
Normalny wjazd na Ukrainę możliwy jest tylko z wynikiem drogiego testu PCR co sprawia, że wyjazd do Lwowa do tanich restauracji i na tanie zakupy mija się z celem. Koszt wycieczki wliczając w to test przestaje być już kuszący.
 
Podsumowując: obecnie obcokrajowcy chcący wjechać na Ukrainę muszą mieć test i ubezpieczenie. Od tej reguły są pewne niewielkie wyjątki ale jeśli szukaliście tych informacji to można założyć, że nie znajdujecie się w niewielkiej grupie która może pojechać. Być może od lipca zasady się zmienią. Czytający ten tekst w lipcu 2021 lub pod koniec czerwca 2021 zapraszamy do poszukania aktualnych informacji albo na naszej stronie głównej albo na oficjalnych stronach ukraińskich.
 
Na dziś zasady wjazdu na Ukrainę są jasne: poza zwykle wymaganymi dokumentami należy mieć test i ubezpieczenie zdrowotne.

 
Polecamy również: