Wjazd na Ukrainę. Zasady wjazdu i obostrzenia dla Polaków 2021

Wjazd na Ukrainę. Zasady wjazdu i obostrzenia dla Polaków 2021

2021 rok jest rokiem nieco innych od poprzednich. Osoby, które planują wyjazd do Lwowa samochodem lub wyjazd na Ukrainę muszą liczyć się z posiadaniem innych niż zwykle dokumentów i pewnymi obostrzeniami. Jakie są warunki wjazdu na Ukrainę w 2021 roku? Jakie są potrzebne dokumenty? Czy jest kwarantanna? Sprawdzamy aktualne informacje dotyczące wyjazdów do Lwowa, Kijowa czy Odessy.

 
Nie ma już chyba osób, które zastanawiają się czy do Lwowa potrzebny jest paszport. Są za to osoby, które mogą nie wiedzieć jak aktualnie w 2021 roku wygląda wyjazd na Ukrainę. Co trzeba mieć? Jakie dokumenty konieczne są w 2021 roku?

 
Dla osób jadących samochodem niezmiennie konieczne dokumenty to Zielona Karta oraz ewentualnie notarialne pozwolenie na wyjazd autem pożyczonym lub w leasingu. Tutaj nic się nie zmieniło w 2021 roku. Zmieniły się za to inne zasady zarówno przy wyjeździe autem, przekraczaniu pieszo granicy z Ukrainą czy też lotu samolotem na lotnisko we Lwowie, do Kijowa czy Odessy.

 
Pierwszą najważniejszą zmianą jest konieczność posiadania ubezpieczenia zdrowotnego na Ukrainę o którym pisaliśmy wcześnie. Drugim to testy obowiązkowe dla Polaków i nie tylko.

 
Niektórzy podróżni kojarzą pewnie, że w 2020 roku Ukraina podzieliła kraje na dwie listy: czerwoną i zieloną. Z krajów z czerwonej listy nie można było wjechać na Ukrainę bez testu lub kwarantanny, a z zielonej można było jechać bez najmniejszych problemów. W 2021 roku uległo to zmianie.

 


Ukraina – obostrzenia dla Polaków


 
Jakie są obostrzenia w podróżowaniu na Ukrainę dla Polaków? Teraz niezależnie czy kraj jest na zielonej czy na czerwonej liście wymagane jest posiadanie negatywnego wyniku testu PCR. Szczepienie nie zwalnia z obowiązku posiadania testu lub kwarantanny na Ukrainie. Wymaganie to jest wiążące w kwietniu 2021 roku i może zostać zniesione.
 
Jeśli obowiązek zostanie zniesiony zaktualizujemy wpis. Jeśli nie to warto sprawdzić najważniejsze i najnowsze wiadomości na stronie Visit Ukraine.

 
Podsumowując: czy można jechać na Ukrainę? Można, granice Ukrainy nie są zamknięte. Są jednak obostrzenia dla Polaków i nie tylko. Czy na Ukrainie jest kwarantanna? Jest, jeśli nie ma się negatywnego wyniku testu. Test PCR na Ukrainę musi być wykonany nie później niż 72 godziny od wjazdu na Ukrainę. Z posiadania testu zwolnione są osoby, które nie ukończyły 12 roku życia.

 
Polecamy również: