Od kiedy paszport do Anglii? Od kiedy do Wielkiej Brytanii?

Od momentu w którym doszło do tak zwanego Brexitu czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wiele osób zastanawia się czy do Wielkiej Brytanii potrzebny jest paszport. W chwili gdy publikujemy ten tekst – nie potrzeba, ale już niedługo będzie potrzebny. Od kiedy paszport do Wielkiej Brytanii? Od kiedy potrzeba paszportu do Anglii w UK? Sprawdźmy od kiedy. Czy potrzebna jest wiza do Wielkiej Brytanii?
 
W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej niektóre rzeczy wkrótce się zmienią ale jeszcze nie ma powodów do paniki.

 


Czy do Wielkiej Brytanii potrzeba wizy?

W związku z Brexitem wkrótce zmieni się sposób podróżowania do Wielkiej Brytanii ale na szczęście wiza nie będzie potrzebna. Na wyjazd turystyczny na wakacje nie potrzebna jest wiza do Wielkiej Brytanii. Czy będzie potrzebny paszport?

 


Od kiedy paszport do Wielkiej Brytanii?

Paszport do Wielkiej Brytanii niestety będzie potrzebny w niedalekiej przyszłości. Od kiedy trzeba mieć paszport jadąc do UK czy do Anglii?
 
Paszport do Wielkiej Brytanii będzie potrzebny obywatelom Unii Europejskiej od 1 października 2021 roku.
 
Od 1 października 2021 roku Polacy jadący do Anglii będą musieli mieć ze sobą paszport. Do tego dnia wciąż jeszcze wystarczy dowód osobisty. Osoby mające status osiedleńca lub wstępnego osiedleńca będą mogły przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii na dowód nieco dłużej. Przynajmniej do 31 grudnia 2025 roku.

 
Polecamy również: