Czy w Bułgarii jest drogo? Czy tanio? Ile tydzień w Bułgarii?

Niedługo po wojnie na Bałkanach Bułgaria była dzikim i bardzo tanim krajem dającym biednym Polakom możliwość zobaczenia kawałka egzotycznego świata. Czasy się zmieniły, Bułgaria weszła do Unii Europejskiej i każdego roku przyciąga już miliony turystów. Czy w Bułgarii dalej jest tanio? Czy w Bułgarii jest drogo? Ile kosztują wczasy w Bułgarii? Ile pieniędzy wziąć na wakacje w Bułgarii?

 


Bułgaria – czy jest drogo?

Ten tekst warto podzielić na dwie kategorie przygotowane pod dwie kategorie ludzi. Większość turystów przyjeżdżających z Bułgarii do Polski to osoby, które korzystają z biur podróży i ofert all-inclusive. Rzadko wychodzą poza hotel, rzadko zwiedzają na własną rękę wynajmując samochód i wpadając do dobrych restauracji.
 
Jeśli chodzi o organizowany wyjazd z biurem podróży to w zależności od standardu tydzień w Bułgarii da się ogarnąć bardzo tanio. Jeśli nie zależy Wam na wysokiej jakości hotelu, dobrych warunkach czy dobrym jedzeniu to za last minute na tydzień w Bułgarii płaci się od około 1100-1200 złotych od osoby. I to z przelotem. To mniej niż kosztuje noc w dobrym hotelu w wielu miastach w Europie. Najdroższe wczasy last minute w Bułgarii w dobrym standardzie to koszt od około 3-4 tysięcy za wyjazd na tygodniowe all-inclusive.
 
Korzystając z tego typu oferty wystarczy kilkaset złotych na podstawowe zakupy czy wejście do jednej lub dwóch atrakcji na miejscu i da się przeżyć. Innego typu turyści decydują się na samodzielne zwiedzanie lub nawet samodzielny dojazd.

 


Czy zwiedzanie Bułgarii jest drogie?


 
Inną kategorią turystów to osoby zwiedzające samodzielnie. Jazda samochodem z Polski do Bułgarii to głupota. Z Gdańska do Złotych Piasków taka wyprawa to prawie 24 godziny jazdy samochodem. Z Warszawy do Burgas do pokonania mamy 2 tysiące kilometrów w jedną stronę i około 21 godzin za kółkiem. Czas jazdy z południa Polski jest nieco lepszy – z Krakowa do Warny jedzie się około 18 godzin. Są lepsze sposoby spędzania urlopu niż w sumie prawie 2 dni jazdy autem dlatego jak do Bułgarii to tylko samolotem.
 
Do Bułgarii da się dolecieć na własną rękę tanimi liniami lotniczymi. Tanie bilety lotnicze do Bułgarii są tak tanie, jak wcześnie uda Wam się je kupić i zaplanować podróż. Z Krakowa do Burgas można polecieć już nawet za 100 złotych w jedną stronę. Czy to drogo? No chyba raczej nie.
 
Ile kosztuje nocleg w Bułgarii? To już zależy od tego co lubicie. Najtańsze apartamenty wynajęte na przykład na Airbnb w Burgas zaraz przy lotnisku w sezonie kosztują około 100-140 złotych za noc. W Złotych Piaskach czy innych miejscowościach jest podobnie. Jeśli nie zależy Wam na dobrym standardzie to za te 100 zł za noc da się wynająć mieszkanie. Ile kosztuje hotel?
 
Tu już sprawa się komplikuje. Pisanie o tym ile pieniędzy wziąć na wakacje w Bułgarii to najgłupszy temat na polskojęzycznych blogach turystycznych. Da się spać i za 150 zł za noc, a w lepszych cena za noc nie przekroczy raczej 500-1000 zł za noc.
 
Ceny w restauracjach w Bułgarii nie są wysokie. Ogólnie – ceny w Bułgarii nie są wysokie o czym dowiecie się z naszego artykułu aktualne ceny w Bułgarii. Podobnie z atrakcjami. Zwiedzanie narodowej galerii sztuki w bułgarskiej stolicy to koszt zaledwie 7 złotych. Wydatki na atrakcje w Bułgarii naprawdę nie zrujnują niczyjego budżetu.

 


Czy w Bułgarii jest drogo – podsumowanie

Jeśli szukacie miejsca na tani wyjazd w Europie all-inclusive to Bułgaria wciąż idealnie się ku temu nadaje. Jeśli zastanawiacie się nad samodzielnym wyjazdem to również jest to dobra opcja. Bułgaria na tle Riwiery Francuskiej czy dobrych kurortów we Włoszech wypada naprawdę tanio.

 

Polecamy również: