Czy Rumunia jest w Unii Europejskiej? Cz jest w Europie?

Planując wyjazd wakacyjny wiele osób podejmuje decyzję o miejscu docelowym po sprawdzeniu czy dany kraj znajduje się w Unii Europejskiej. Te w Unii wybierane są częściej bo uchodzą za bardziej cywilizowane i łatwiej do nich wjechać. Czy Rumunia do nich należy? Jeśli zastanawiacie się czy Rumunia jest w Unii Europejskiej to dzisiaj to sprawdzimy. Czy Rumunia jest w Europie?

 
W Rumunii używa się dziwnego alfabetu, chociaż nie tak dziwnego jak w Bułgarii, i dziwnych pieniędzy w Rumunii. Kraj przez wiele lat kojarzył się podobnie jak Ukraina – chociażby z korupcją. Upłynęło wiele czasu i przez ten czas trochę się w kraju zmieniło. zmieniło się na tyle, by Rumunia weszła do Unii Europejskiej.

 

Czy Rumunia jest w Unii Europejskiej? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, Rumunia jest w Unii Europejskiej, chociaż mogliście przegapić datę kiedy Rumunia weszła do Unii Europejskiej.

 

Rumunia jest jednym z młodszych krajów wspólnoty Europejskiej. Po Rumunii do Unii wstąpiła tylko Chorwacja, która weszła do niej w 2013 roku, ale nie weszła jeszcze do Schengen. Kiedy Rumunia weszła do Unii Europejskiej? Rumunia weszła do Unii Europejskiej razem z Bułgarią – 1 stycznia 2007 roku.

 

Czy Rumunia to Europa? Geograficznie w całości. Cały obszar Rumunii znajduje się w Europie. Kraj otaczają takie państwa jak Węgry, Serbia, Bułgaria, Mołdawia i Ukraina. Jako ciekawostkę warto dodać, że jeszcze przed stalinowską zmianą naszych granic to Polska graniczyła z Rumunią. Na granicy polsko-rumuńskiej znajdował się słynny polski kurort Zaleszczyki, dziś będący ruiną na Ukrainie.

Polecamy również: