Czy do Azerbejdżanu potrzebny jest paszport czy dowód?

Azerbejdżan nie zalicza się do tych państw o których myślimy gdy planujemy wyjazd wakacyjny. Jeśli już ktoś bierze pod uwagę wyjazd do Azerbejdżanu to w pierwszym momencie pewnie nawet nie wie gdzie znajduje się ten kraj. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym czy do Azerbejdżanu potrzebny jest paszport czy wystarczy dowód osobisty. Dziś sprawdzimy jakich dokumentów potrzeba do Azerbejdżanu. Czy potrzebny paszport? Czy trzeba mieć wizę? Czy jest w Unii i w Schengen?

 

Azerbejdżan to kraj położony dokładnie na pograniczu Azji i Europy więc interesuje nas na blogu. Polityczne kraj z Azji Zachodniej aspiruje do zaliczania go do krajów Europy, znajduje się m.in. w Radzie Europy.

 
Mimo że dominująca ludność wyznaje islam, dominuje tu odłam sunnicki. Stolicą kraju jest Baku. Czy kraj jest w Unii Europejskiej? Nie. Czy należy do Strefy Schengen? Nie, dlatego też pytanie o to czy potrzeba paszportu czy wystarczy dowód jest w tym wypadku dość zasadne.

 
Osoby nie dysponujące własnym paszportem musimy zmartwić. Polacy by wjechać do Azerbejdżanu potrzebują paszportu. Do Azerbejdżanu nie wystarczy dowód osobisty. Czy do Azerbejdżanu potrzebna jest wiza? Tak. Polacy potrzebują wizy do Azerbejdżanu.

 
Wiza do Azerbejdżanu może być wydana w sposób elektroniczny. Dokument kosztuje 23 dolary amerykańskie i można ją wyrobić przed wyjazdem używając specjalne przygotowanej strony internetowej. Przygotowana w sposób elektroniczny wiza jest przesyłana na pocztę elektroniczną po otrzymaniu pozytywnej decyzji.

 
Wiza do Azerbejdżanu uprawnia do wjazdu na 30 dni w ciągu 90 dni.

 
Polecamy również: