Co jest stolicą Bułgarii? Jaka jest stolica? Sprawdzamy!

Większości turystów z Polski wyjazd do Bułgarii kojarzy się z all inclusive w miejscach takich jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski. Przyjezdni zwykle odwiedzają miejscowości położone nad morzem. Mało kto wie więc jaka jest stolica Bułgarii. Dziś sprawdzimy jaka jest stolica Bułgarii. Które miasto to bułgarska stolica?

 

Stolicą Bułgarii nie jest żadne z miast położonych na wybrzeżu. Stolica leży niedaleko serbskiej granicy. Głównym miastem Bułgarii jest Sofia. Stolica Bułgarii położona na zachodzie kraju zamieszkiwana jest przez ponad 1,2 miliona mieszkańców. To całkiem dużo jak na Bułgarię. Niewielki kraj w całości zamieszkuje zaledwie 7 mln osób.

 

Sofia jest największym miastem pod względem ludności ale również jest wielka jeśli chodzi o powierzchnię. Powierzchnia miasta to ponad 1038 kilometrów kwadratowych. Miasto stało się stolicą Bułgarii w 1879 roku, chociaż pełna niepodległość kraju została odzyskana dopiero 22 września 1908 roku.

 

Jeśli chcielibyście zadzwonić do Bułgarii do Sofii to musicie pamiętać, że kierunkowy do Bułgarii to +359 a do Sofii też jest kierunkowy. Stolica kraju ma kierunkowy 2 który należy dodać po kierunkowym do kraju.

 

Kolejną informacją o stolicy Bułgarii jest kod pocztowy. Kod pocztowy samego centrum Sofii w Bułgarii to 1000. Jeśli wybieracie się na wakacje w Bułgarii to warto przed odwiedzeniem stolicy sprawdzić czy potrzebny jest paszport czy dowód oraz co kupić w Bułgarii.

 

Polecamy również: