Kiedy Węgry otworzą granicę dla Polaków? Już otwarły!

Po wielu miesiącach siedzenia w Polsce wiele osób czekało tylko na moment gdy będzie można wreszcie stąd wyjechać. Przez długi czas zastanawialiśmy się czy można jechać na Węgry? Czy na Węgrzech jest kwarantanna? Kiedy Węgry otworzą granicę dla Polaków? Tych pytań nie trzeba już zadawać. Węgry otwarły granice. Kto może pojechać na Węgry?
 

Węgierskie władze otwarły granice dla wielu osób. W czwartek 18 czerwca 2020 roku węgierski parlament zdecydował o ponownym otwarciu granic dla większości ruchu w tym ruchu turystycznego. Obostrzenia koronawirusowe dotyczące wjazdu cudzoziemców na Węgry zostały w znacznej części zniesione.
 
Kto może wjechać na Węgry? Czy Polacy mogą jechać na Węgry? Mogą! Na Węgry bez kwarantanny mogą wjeżdżać obywatele wszystkich krajów należących do Unii Europejskiej oraz obywatele kilku kolejnych krajów: w tym gronie znaleźli się obywatele Serbii, Szwajcarii, Liechtensteinu, Norwegii oraz Islandii.
 
Obywatele węgierscy wracający do kraju z wymienionych powyżej państw nie muszą poddawać się obowiązkowej kwarantannie, kwarantanna nie dotyczy obywateli państw zewnętrznych jadących na Węgry.
 
Na Węgry mogą wjeżdżać też członkowie rodzin obywateli Węgier oraz Węgrzy bez obywatelstwa. Osoby z innych państw mogą wjechać na Węgry w większości nie mogą przyjechać jeszcze na Węgry ale w wyjątkowych przypadkach mogą dostać specjalne pozwolenie na wjazd do kraju.
 
Specjalne prawo dotyczy też osób jadących na Węgry z Ukrainy. Ukraińcy mogą wjechać na Węgry na odległość 30 kilometrów od granicy na 24 godziny.

 
Warto przeczytać również: