Ile alkoholu można przewieźć do Niemiec i z Niemiec do Polski? Limity celne

Do dobrego wursta najlepiej napić się ciepłego wygazowanego piwa. Oczywiście piwo w Niemczech jest wspaniałe ale są też wytrawni zawodnicy wudżitsu, którzy preferują tańsze wyroby z Polski. Jeśli zastanawiacie się ile alkoholu można zabrać ze sobą na saksy w Niemczech to przychodzimy z ratunkiem. Ile można zabrać do Niemiec? A ile alkoholu można przywieźć z Niemiec do Polski? Jakie są limity przywozu papierosów i tytoniu do Niemiec z Polski i z Polski do Niemiec? Zobaczmy!

 
Jeśli zastanawiacie się ile alkoholu można zabrać ze sobą do Niemiec to mamy odpowiedź jasną. Polska oraz Niemcy należą do Unii Europejskiej oznacza to, że limity przewozu wyrobów alkoholowych oraz tytoniowych są naprawdę wysokie. Zarówno z Drezna do Wrocławia, jak i z Wrocławia do Drezna można zabrać sobie sporo.

 
Do Niemiec możemy przywieźć 10 litrów alkoholu etylowego lub 20 litrów wzmacnianego wina lub 90 litrów wina (ale tylko 60 litrów wina musującego) lub 110 litrów piwa. Oczywiście wszystko można mieszać i wziąć na przykład 10 litrów wódki i 45 litrów wina. Przekroczenie normy możliwe jest tylko w specjalnych przypadkach i trzeba mieć papiery na to, by udowodnić że chodzi o cele prywatne na przykład organizacja wesela czy stypy.

 
Jeśli chodzi o fajeczki to również przepisy są dość liberalne niż przepisy dotyczące przywozu spoza Unii Europejskiej na przykład z Ukrainy. Jeśli chodzi o przywóz z Niemiec do Polski i z Polski do Niemiec to możemy zabrać aż 800 sztuk papierosów, 400 sztuk cygaretek, 200 sztuk cygar, kilogram tytoniu. Obowiązujące limity można ze sobą mieszać czyli wziąć połowę dozwolonej liczby papierosów i połowę cygaretek albo cygar.

 
Zamiast papierosów z Niemiec zdecydowanie lepiej przywieźć sobie niemieckie słodycze. Będzie zdrowiej.

 
Polecamy również: