Od ilu lat alkohol w Niemczech? Od ilu w Dreźnie i Berlinie?

Berlin, Drezno czy Monachium to ciekawe miejsca, które warto odwiedzić w Niemczech. Każdego roku Polacy jeżdżą na wycieczki do Niemiec. Jeśli również macie zamiar pojechać do Niemiec i zastanawiacie się od ilu lat sprzedają alkohol w Niemczech to przychodzimy z pomocą. Ile trzeba mieć lat by legalnie kupić alkohol w Niemczech? Od ilu lat można pić? Sprawdzamy.

 

Przepisy alkoholowe w większości krajów Unii Europejskiej, ale nie tylko bo na przykład na Ukrainie również, są dosyć podobne do tych, jakie obowiązują w Polsce. W zdecydowanej większości krajów by legalnie kupić alkohol trzeba mieć 18 lat. Czy w Niemczech jest tak samo? Nie do końca. Przepisy alkoholowe w Niemczech są bardziej liberalne.

 

Jeśli nie macie jeszcze 18 lat i jedziecie do Niemiec to możecie samemu legalnie kupić alkohol mając już 16 lat w sklepie czy barze, ale nie każdy rodzaj alkoholu. Ukończone 16 lat wystarczy do kupienia lekkich alkoholi czyli piwa, wina oraz cydru i tym podobnych alkoholi.

 

18 lat potrzebne jest do kupienia mocniejszych alkoholi czyli na przykład whisky, koniaku czy wódki w sklepie lub barze w Niemczech. Przepisy alkoholowe w Niemczech różnią się jeszcze pod jednym względem. By kupić alkohol w jednym konkretnym przypadku wystarczy mieć 14 lat. Jak to możliwe?

 

Ta wyjątkowa sytuacja ma zastosowanie jeśli osoba niepełnoletnia jest w towarzystwie osób dorosłych będących jej opiekunami prawnymi lub rodzicami. Pod opieką rodziców mając 14. lat można legalnie napić się lekkich alkoholi takich jak cydr, wino czy piwo.

 
Polecamy również: