Od ilu lat alkohol w Turcji? Czy jest legalny?

Turcja i słynna Riwiera Turecka od lat jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków na wakacje. Jeśli również wybieracie się do Turcji i zastanawiacie się od ilu lat można kupić i pić alkohol w Turcji to przychodzimy dziś z pomocą. Ile trzeba mieć lat by legalnie kupić alkohol? Od ilu lat sprzedają? Czy w Turcji alkohol jest legalny? Sprawdźmy!

 
Turcja jest krajem z dominującą populacją islamistów. Dni wolne w Turcji nie obejmują Bożego Narodzenia czy innych tradycyjnych świąt. Z tego powodu wiele osób zastanawia się czy alkohol jest w Turcji legalny. Na szczęście – jest. W sklepach, restauracjach czy klubach alkohol jest normalnie w sprzedaży.

 
Alkohol jest w Turcji legalny pomimo, że picia zabrania religia. Według oficjalnych wskaźników konsumpcja alkoholu w Turcji jest na znikomym poziomie. Turcy identyfikują się jako abstynenci i według statystyk spożycie alkoholu to zaledwie 1,5 litra na głowę rocznie. Ile trzeba mieć lat by móc się napić w Turcji?

 
W Turcji próbowano podnieść wiek od którego można kupić alkohol ale zmiany zostały ostatecznie zablokowane przez sąd i nie weszły w życie. Politycy chcieli podnieść wiek spożycia alkoholu aż do 24 lat. Jeśli jedziecie do Turcji na wakacje to możecie kupić alkohol mając 18 lat.

 
Każdy kto jednak był kiedyś na wakacjach w turystycznej miejscowości zdaje sobie sprawę z tego, że podejście sklepikarzy czy barmanów do sprawdzania dowodów potencjalnych kupujących bywa dość liberalne.

 
Warto wiedzieć również, że prawo zabrania handlowania alkoholem w odległości do 100 metrów od meczetu i szkoły. wymaga także posiadania specjalnej licencji. W supermarketach i sklepach alkoholu nie da się kupić od 22 do 6 rano ale i to ograniczenie bywa łamane.

 

Polecamy również: