15 słodyczy z Niemiec – dobre i tanie słodycze niemieckie które warto kupić

Jakie słodycze warto kupić jadąc do Drezna, Berlina czy Bawarii? Oto najciekawsze tanie niemieckie słodycze. Niektóre nie są dostępne w Polsce, a niektóre w niemieckich sklepach są znacznie tańsze niż w Polsce. Oto przegląd dobrych niemieckich słodyczy które można przywieźć do Polski. Czekolady, cukierki i inne tanie słodkości z Niemiec. Ile kosztują? Gdzie je kupić na święta dla dziecka? Co przywieźć na handel?

 
Uwaga – na liście nie ma wyrobów włoskiej firmy Ferero takich jak czekolady Kinder, Schoko-Bons czy Nutella. Nie ma na niej czekolad i słodyczy szwajcarskich firm Lindt, Toblerone czy budżetowej Milki. Nie ma na niej też Schoko Bananen czy drażetek Rum Kokos założonej we włoszech firmy Casali. Nie ma najróżniejszych wariacji Mozartkugel. Te oczywiście są szeroko dostępne w Niemczech ale nie są niemieckimi produktami, więc na liście ich brak. Nie oznacza to oczywiście, że w Niemczech nie można kupić znacznie taniej wyrobów z Francji, Włoch, Szwajcarii, Belgii czy nawet Stanów Zjednoczonych. Można ale w tekście opisujemy słodycze niemieckie, a nie słodycze z Niemiec.

 


Żelki Haribo


 
Firmy założonej w 1920 roku przez Hansa Riegela nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Już w 1922 roku na rynku zadebiutowały słynne żelki – złote misie Goldbären, które bez problemu można kupić praktycznie w każdym zakątku świata, w tym i w Polsce. W Niemczech za to dostępnych jest znacznie więcej wyrobów producenta z Nadrenii Północnej Westfalii. W Niemczech dostaniemy żelki o smaku owoców tropikalnych, żabki, merfy, żelki brzoskiwniowe, słodycze z lukrecją, wiśniowe czy jogurtowe albo pianki marshmellows. W sumie kilkadziesiąt rodzajów słodyczy w różnych opakowaniach w tym nawet i opakowania po 1 kilogram.

 


Czekolada Ritter Sport


 
Kolejna niemiecka marka, która nie jest obca polskim fanom słodyczy bowiem jej wyroby można dostać również w naszych sklepach. Ritter Sport to marka należąca do założonego w 1912 roku przedsiębiorstwa Alfred Ritter GmbH. Słynna kwadratowa czekolada dzieli się na 16 kawałków, chociaż w sprzedaży są też większe i mniejsze tabliczki. W Polsce do wyboru mamy tylko podstawowe smaki takie jak czekolada z orzechami laskowymi, migdałami czy orzechami macademia lub marcepanem. W niemieckich sklepach wybór jest zdecydowanie większy a sama czekolada zdecydowanie tańsza niż w Polsce. Kupić można m.in. zwykłą mleczną, jogurtową, nugatową, kokosową, miętową, z płatkami kukurydzianymi, herbatnikami, herbatnikami piernikowymi, sezamem, rumem, studencką, mlekiem bez laktozy, musem kakaowym, musem karmelowym, kawową, białą z migdałami i wiele, wiele innych. Cena podstawowej tabliczki Ritter Sport to w granicach 1,19 EUR.

 


Czekolada Schogetten


 
Zdecydowanie mniej smaczna, mniej prestiżowa ale za to bardzo tania czekolada niemieckiej firmy Trumpf Schokolade to dobrze znana Polakom marka Schogetten. Marka została wprowadzona na rynek w 1962 roku. W niemieckich sklepach dostępnych jest wiele smaków czekolad Schogetten ale nie zawsze czekolada jest tańsza niż w Polsce. Zwykle tabliczka o wadze 100 gramów kosztuje w niemczech w granicach 0,99 EUR. W Polsce czekolada z niższej półki dostępna jest jeszcze taniej – zwykle poniżej 4 złotych.

 


Kocie języczki


 
Kocie języczki znane pod nazwą Katzenzungen nie są wynalazkiem niemieckim, ale produkuje je wiele niemieckich firm. Czekoladki formowane w kształcie języków kotów są na rynku od 1900 roku. W Niemczech popularne są kocie języczki produkowane przez firmę Sarotti. Kosztują w granicach 1,60-1,70 EUR za opakowanie o wadze 100 gramów.

 


Herbatniki Leibniz


 

Leibniz to niemiecka marka herbatników należąca do firmy Bahlsen wprowadzona na rynek w 1891 roku. Przez lata marka biorąca swoją nazwę od nazwiska Gottfrieda Wilhelma Leibniza zdążyła wprowadzić na rynek bardzo wiele najróżniejszych typów ciastek. Część z nich – zwykłe herbatniki, herbatniki w czekoladzie czy chociażby niewielkie herbatniki w kształcie zwierzątek znajdziemy również na półkach polskich sklepów. W Niemczech oczywiście wyrobów jest więcej. 200 gramowe opakowanie herbatników kosztuje w Niemczech około 0,99 EUR, herbatniki w czekoladzie kosztują 1,39 EUR.

 


Wafelki Knoppers

 
Idealny o wpół do dziesiątej rano w Polsce – głosił slogan z tłumaczonej z niemieckiego reklamy wafelka z lat 90-tych. Popularne wafelki produkowane przez Stork przełożone są kremem nugatowym z orzechami laskowymi. Podobnie jest w przypadku wafelków Hanuta ale ten produkowany jest przez firmę Ferrero z Włoch, więc nie ma go w naszym zestawieniu chociaż można go dostać w niemieckich sklepach. Opakowanie 8 wafelków Knoppers o wadze 25 gramów każdy kosztuje w Niemczech w granicach 2 EUR.

 


Dickmann’s

 
Super Dickamnn’s to zatopione w czekoladzie pianki przypominające marshmellows na podstawce z wafelka. Produkt firmy Storck dostępny jest w kilku różnych wariantach – w czekoladzie mlecznej, białei i deserowej. Tego typu słodycze nie są zbyt popularne w Polsce ale jadąc do Niemiec można ich spróbować. Opakowanie 9 sztuk dużych Dickmann’sów kosztuje 1,89 EUR.

 


Toffifee


 
Kolejne słodycze wywodzące się z koncernu Storck to Toffifee, również dostępne w Polsce. To zatopione w karmelu orzechy laskowe z kremem nugatowym i czekoladą. W Niemczech dostępne są najróżniejszego typu opakowania Toffifee. 125 gramów kosztuje 1,39 EUR, 400 gramów 4,49 EUR.
 


Choco Nippon

 
Jedna z przekąsek produkowanych przez koncern Confiseur Küpfer AG to Choco Nippon czyli ryż w czekoladzie. Zbyt wiele nie można o nim powiedzieć – to dmuchany ryż w czekoladzie. Koszt opakowania o wadze 200 gramów to w granicach 1,29 EUR.

 


Werther’s Original

 
Pamiętacie pierwszy cukierek od swojego dziadka? Pewnie nie był nim Werther’s Original ale na liście niemieckich słodyczy pojawia się kolejna marka należąca do koncernu Stork KG z Berlina – Werters Echte czyli karmelkowe cukierki biorące swoją nazwę zawdzięczają miastu Werther w Westfalii. Cukierki zostały wprowadzone na rynek już w 1903 roku. Dziś dostępne są w kilku wariacjach. Opakowanie o wadze 245 gramów kosztuje w Niemczech około 1,59 EUR.


Merci

 
Kolejny produkt z portfolio August Storck to czekoladki, które mylnie kojarzyć się mogą z Francją – Merci. Merci nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – czekoladki z nadzieniem o różnych smakach w tym nugatowe, kawowe czy orzechowe sprzedawane są praktycznie na każdym rynku, także w Polsce. Produkt został wprowadzony na rynek w 1965 roku. Dziś Merci dostępne są zarówno jako klasyczna bombonierka, jak i niewielkie czekoladowe cukierki w różnych smakach. Paczka cukierków to kozst 1,89 EUR, pralinki kosztują 2,99 EUR za opakowanie o wadze 250 gramów i 5,99 EUR za dużą 400 gramową paczkę. W Niemczech sprzedawane są też czekolady Merci za 1,49 EUR.

 


Riesen

 
Wprowadzone na rynek w 1934 roku cukierki Riesen również należą do koncernu August Storck. Cukierki są dość rzadko dostępne w Polsce, a ich ceny osiągają niebotyczny wręcz poziom. Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić je w Niemczech. Cena karmelkowo-czekoladowych cukierków w niemieckim sklepie Rewe to 1,79 EUR za paczkę o wadze 231 gramów.

 


Gumy i cukierki Maoam

 
W 1986 roku wspomniana w pierwszym punkcie firma Haribo słynąca z produkcji żelków przejęła producenta gum rozpuszczalnych i cukierków Maoam. Gumy rozpuszczalne Maoam sięgają czasów w których Edmund Munster przejął fabrykę słodyczy z lukrecji w Dusseldorfie w 1900 roku. Dziś w opakowaniach z przedwojennym charakterystycznym logo Maoam sprzedawane są rozpuszczalne gumy owocowe pakowane zwykle po pięć sztuk, chociaż na rynku dostępne są najróżniejsze produkty Maoam. Paczka gum o wadze 110 gramów kosztuje 0,59 EUR. Innego typu cukierki w paczkach o wadze 200 gramów kosztują 0,99 EUR.

 


Nimm2

 
Nimm2 to cukierki produkowane od 1962 roku. Cukierki owocowe wzbogacone podobno witaminami sprzedawane są głównie w dwóch smakach – pomarańczowym i cytrynowym. W Niemczech znajdziemy również cukierki mleczne, żelki czy najróżniejsze inne smaki. Klasyczne nimm2 kosztują 0,99 EUR i w podobnej cenie dostępne są zwykle inne smaki cukierków.

 


Pralinki i marcepan Niederegger


 
J. G. Niederegger GmbH & Co. KG to założona w 1806 marka słynąca przede wszyskim z produkcji marcepanu i produktów zawierających marcepan takich jak czekolada, marcepanowe figurki, chlebki marcepanowe, pralinki, wiśnie z marcepanem, różnego typu bombonierki czy nawet kawa rozpuszczalna o smaku marcepanu. Najbardziej klasyczny marcepanowy chlebek w czekoladzie o wadze 125 gramów kosztuje w granicach 4,20 EUR, marcepanowe kartofelki kosztują około 8 EUR, a bombonierka około 17 EUR. W mieście Lubeka znajduje się kawiarnia należąca do firmy – Café Niederegger.

 


 
Polecamy również: