Gdzie w Europie marihuana jest legalna?

Wiele osób wyjeżdżających na wakacje decyduje się na robienie rzeczy, których w domu boją się. Niektórzy poszukują pocieszenia w ramionach dziewczyn, inni piją więcej niż zwykle, a jeszcze inni chcą po raz pierwszy w życiu spróbować trawy. Gdzie jest to możliwe? W jakich krajach Unii Europejskiej i Europy marihuana jest legalna?

 
W artykule sprawdzamy w jakich krajach posiadanie krzaków lub suszu nie prowadzi do kary więzienia. Na liście wymienione są przede wszystkim kraje Unii Europejskiej, chociaż poza Unią znajduje się kilka miejsc w których substancję można bez problemu kupić.
 
Oczywiście warto podkreślić, że w większości krajów sprzedaż marihuany jest nielegalna. Jeśli chcecie bez problemu kupić trawę i wypalić to destynacją do której powinniście się udać jest tak właściwie tylko Holandia i zwiedzanie Amsterdamu.

 
W Austrii posiadanie zioła na własny użytek jest wykroczeniem od 2016 roku. Nielegalny jest handel, sprzedaż i produkcja.
 
W Belgii możliwe jest posiadanie do 3 gramów dobrze wysuszonej substancji lub jednego krzaka, zagrożone jest to karą grzywny w widełkach od 75-125 EUR
 
W Chorwacji posiadanie trawy jest wykroczeniem zagrożonym grzywną. Przestępstem jest sprzedaż i hodowla.
 
W Czechach nielegalne jest posiadanie, sprzedaż i handel marihuaną ale do 10 gramów dobrze wysuszonej substancji lub uprawa do 5 krzaków zagrożone jest karą grzywny, nie więzienia.
 
W Estonii posiadanie do 7,5 grama dobrze wysuszonej substancji zagrożone jest wykroczeniem, nie przestępstwem.
 
Marihuana w pewnym stopniu legalna jest w Gruzji. Legalne jest posiadanie i konsumpcja ale nie sprzedaż.
 


 
W Hiszpanii palenie w miejscu publicznym jest wykroczeniem, palenie i posiadanie we własnym domu jest dozwolone. Bardziej liberalne przepisy panują w Katalonii.
 
W Holandii – wiadomo. Posiadanie do 30 gramów jest uznawane za wykroczenie, posiadanie do 5 gramów jest zdekryminalizowane. Marihuanę można legalnie kupić w tak zwanych coffee shopach. Nielegalne jest palenie w miejscach publicznych ale każdy kto był w Amsterdamie wie chyba, że wiele osób nie przejmuje się tym przepisem.
 
We Włoszech posiadanie marihuany na własny użytek jest zdekryminalizowane, podobnie jest w Luksemburgu.
 
Na Malcie posiadanie jest wykroczeniem ale mandat za posiadanie niewielkiej ilości to… od 50 do 100 EUR i nie jest często wystawiany.
 
W Niemczech nie wolno posiadać marihuany ale… można ją palić.
 
Jak donosi Belsole.pl w Portugalii panują dość liberalne przepisy dotyczące marihuany. Posiadanie trawy jest wykroczeniem i w przypadku złapania przez policję substancja zostanie zarekwirowana ale mandaty przyznawane są widełkach od 25 do 150 EUR.

 

Polecamy również: