Czy w Wilnie jest metro? Sprawdzamy informacje o metrze w Wilnie

Wielu turystów przyjeżdżających do nowego miasta zastanawia się jak się po nim poruszać. Zwykle najwygodniej jeździć taksówką, Uberem lub Boltem ale w miastach w których jest metro zawsze jeździmy metrem. Tak najwygodniej. Jeśli zastanawiacie się czy jest metro w Wilnie to dziś przyjdziemy Wam z pomocą. Jest metro czy go nie ma?

 

Wilno jest stolicą Litwy – kraju małego i właściwie niewiele znaczącego, zamieszkałego ledwie przez niespełna 2,8 mln osób ale jednak będącego krajem Unii Europejskiej w której zwykle w stolicach metro istnieje. Czy jest metro w Wilnie zamieszkałym przez około 580 tysięcy osób?

 

Podobnie jak w Krakowie metra nie ma, tak nie ma go w Wilnie i podobnie jak w Krakowie plany budowy metra w Wilnie i na Litwie sięgają już wielu lat. Temat powraca jak bumerang co kilka lat. Kiedyś nawet przygotowano wstępny plan siatki metra w Wilnie.

 

W 2018 roku, po blisko dekadzie politycznych przepychanek i rozważań, wydano pozytywną opinię na temat budowy metra na Litwie… ale nie powiedziano, że metro ma koniecznie powstać w Wilnie.

 

Debaty nad budową metra w Wilnie powracają, a potem są ucinane. Kiedy powstanie metro w Wilnie? Na chwilę obecną nie wie tego jeszcze nikt. Na chwilę obecną poruszać się trzeba komunikacją miejską w Wilnie. Działa tu też zarówno Bolt jak i Uber.

 

Polecamy również: