Wilno komunikacja miejska – ile kosztują bilety, jakie są ceny?

Jeśli jedziecie do Wilna zastanawiacie się pewnie jak poruszać się po mieście. Dziś sprawdzamy czy w Wilnie jest metro i ile kosztuje komunikacja miejska. Sprawdzamy ile trzeba zapłacić za bilet w Wilnie, gdzie szukać rozkładów komunikacji miejskiej z Wilna i jakie środki transportu jeżdżą po wileńskich ulicach. Oto ceny, bilety i komunikacja publiczna.

 


Jak wygląda komunikacja miejska w Wilnie?

Na transport miejski w Wilnie składają się trolejbusy i autobusy, których rozkłady jazdy można sobie znaleźć w internecie. Po Wilnie jeżdżą różne typy autobusów i trolejbusów ale nie są tak tragiczne jak marszrutki we Lwowie.

 
W komunikacji kursują autobusy pospieszne oznaczone kolorem zielonym, autobusy zwykłych linii oznaczone kolorem niebieskim oraz trolejbusy oznaczone kolorem czerwonym. Jeśli nie chcecie tłuc się komunikacją publiczną to przypominamy, że w Wilnie działa Uber i Bolt, a taksówki nie należą do drogich (kosztują ok. 0,55 EUR za kilometr, 0,65 za “trzaśnięcie drzwiami”).

 
Komunikacja miejska w Wilnie nie kosztuje zbyt drogo, przypominamy jaka jest waluta na Litwie. Za pojedynczy jednoprzejazdowy bilet w Wilnie kupiony u kierowcy płacimy 1 EUR. Taniej kupować bilety nie u kierowcy. Ich ceny w akapicie poniżej.

 

30 minutowy bilet kosztuje 0,65 EUR, godzinny bilet wileńskiej komunikacji miejskiej kosztuje 0,90 EUR. Za bilet miesięczny (ważny 30 dni) płacimy w Wilnie 29 EUR, czyni to zakup biletu miesięcznego bardzo opłacalnym wydatkiem bowiem cena za jeden dzień w tym przypadku to zaledwie 0,93 EUR za dzień.
 
Jeśli przyjeżdżacie do Wilna na jeden dzień, weekend albo na trochę dłużej to najbardziej opłacalne będą bilety czasowe. Bilet dzienny w Wilnie kosztuje 5 EUR, bilet 3 dniowy 8 EUR, a bilet na 10 dni to koszt 15 EUR.
 

 

26 EUR kosztuje bilet miesięczny ważny tylko w dni robocze. Bilet na 3 miesiące kosztuje 81 eur lub 72 EUR jeśli zdecydujemy się na bilet ważny tylko w dni robocze. Pozostałe bilety czyli bilet 3-miesięczny to koszt odpowiednio 157 i 140 EUR, a za bilet na 270 dni płacimy 235 lub 208 EUR.

 
W Wilnie istnieje bardzo wiele biletów zniżkowych i ulgowych. Przewidziane są zniżki dla wielu osób ale jest ich zbyt dużo by się o nich rozpisywać. Szczegóły dotyczące pozostałych biletów zniżkowych można sobie znaleźć na oficjalnej stronie wileńskiego transportu publicznego. Również w internecie pod adresem stops.lt łamane przez vilnius znajdują się rozkłady komunikacji miejskiej w Wilnie dostępne nawet w języku polskim

 


Jak kupić bilet komunikacji miejskiej w Wilnie?

W Wilnie kupujemy sobie kartę Card Vilniecio, która kosztuje 1,50 EUR. Na kartę wpłacamy wybraną ilość pieniędzy za które potem kupuje się bilet taki jaki się chce.

 


 

Polecamy również: