Czy w Krakowie jest metro? Metro w Krakowie 2020 czy 2021?

Przyjeżdżając na wakacje lub citry-break do miasta, którego nie znamy preferujemy poruszanie się Boltem lub Uberem ewentualnie taksówkami. Od tej reguły jest obecność metra w danej lokalizacji. Gdy jest metro najlepiej zrezygnować ze wszystkich innych środków transportu i jeździć właśnie metrem. Czy jadąc do Krakowa mamy taką przyjemność? Czy w Krakowie jest metro? Jeśli tak – to ile kosztuje metro w Krakowie?

 

O powstaniu metra w Krakowie mówi się od bardzo dawna ale są to na dziś jedynie dywagacje, nawet jeśli kiedyś finalnie w przyszłości metro w Krakowie powstanie. Na dzień dzisiejszy metro w Krakowie to tylko marzenia i strefa politycznych obietnic. Temat wraca w Krakowie jak bumerang ale do faktycznych kroków budowy jeszcze daleko. Na dziś w mieście śmiejemy się, że mamy swoje metro w postaci kawałka tunelu tramwajowego w okolicy Galerii Krakowskiej.

 
Powstało wiele prowizorycznych projektów metra w Krakowie, a pierwsze nieśmiałe plany budowy metra lub premetra pojawiły się już w latach 60. ubiegłego stulecia. Docelowo krakowianom marzy się budowa trzech linii metra. Linii łączącej Bronowice z Mogiłą w Nowej Hucie, linii łączącej AGH z Bieżanowem i Kliny z Legionów Piłsudskiego. W teorii miałyby powstać punkty przesiadkowe AGH i Legionów Piłsudskiego. To niestety tylko plany.

 
Na dzień dzisiejszy metra w Krakowie nie ma dlatego szukając apartamentu do wynajęcia w Krakowie najlepiej wynająć coś w centrum w rozsądnej odległości od Plant, by nie trzeba było nigdzie dojeżdżać. W Krakowie działa Uber(tu nasz link referencyjny ze zniżką), działa Bolt (tu nasz link referencyjny ze zniżką).

 


 
Polecamy również: